brama-magazynowa
24 czerwca 2018

Kategoria:
Inne

Charakterystyka bram magazynowych

Bramy przemysłowe są często stosowane w halach magazynowych, hangarach i innych obiektach o charakterze przemysłowym jak np. centra logistyczne, czy supermarkety. Jakie powinny być idealne bramy magazynowe? Przede wszystkim solidne, trwałe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Istotne również, żeby działały bezproblemowo i bezusterkowo, zapewniającym tym samym sprawny przeładunek towarów. Jakie rodzaje bram magazynowych znajdziemy na rynku? Jeżeli szukasz odpowiedzi na to pytanie, znalazłeś się we właściwym miejscu.

Właściwie dobrana brama z pewnością wpłynie na efektywność pracy zakładu przemysłowego. Obecnie bramy magazynowe produkowane są z wysokiej klasy materiałów i w oparciu o nowoczesne technologie. Dzięki temu są łatwe w obsłudze, wygodne i pozwalają zaoszczędzić też sporo przestrzeni. Do wyboru mamy kilka rozwiązań, jednak największym powodzeniem cieszą się bramy segmentowe i roletowe. Która opcja lepiej sprawdzi się w Twojej firmie?

Bramy magazynowe segmentowe

Tego typu bramy tworzone są zwykle z blachy stalowej pokrytej cynkową powłoką. Bramy segmentowe wyposażone są w napęd, który przekłada się na ich komfort użytkowania. Tego rodzaju bramy mogą być otwierane na dwa sposoby – za pomocą siłownika z włącznikiem bądź przy użyciu przekładni sznurowej lub łańcuchowej. Bramę można wyposażyć również w czytnik kart magnetycznych lub szyfrowy zamek. Największym atutem bram segmentowych jest ich duża wytrzymałość, natomiast należy pamiętać, że są one zdecydowanie cięższe niż bramy roletowe.

Bramy magazynowe roletowe

Bramy wykonywane są z aluminiowych paneli wypełnionych pianką poliuretanową, która gwarantuje odporność na korozję i utrzymanie właściwej temperatury we wnętrzu magazynu. Podczas otwierania bramy, płaszcz nawija się na specjalny wał, który znajduje się nad otworem wjazdowym. Dzięki temu nie utrudnia wjazdu do magazynu. Pamiętajmy, że bramę możemy zamówić w wielu różnych rozmiarach, dlatego z łatwością dopasujemy ją do wielkości naszego obiektu. Niezależnie od tego, jaki rodzaj bramy magazynowej jest nam potrzebny, skontaktujmy się z doświadczoną firmą, która cieszy się zaufaniem klientów jak Stalkon w Legionowie, w województwie mazowieckim. Firma specjalizuje się w projektowaniu i montażu konstrukcji stalowych takich jak hale, pawilony i wiaty.

Bramy przemysłowe powinny być wykonane z wysokiej klasy materiałów i dopasowane do naszych potrzeb. Dlatego nie ulega wątpliwości, że  brama magazynowa musi zostać wykonana przez fachowców z bogatym doświadczeniem.