ladowarka-teleskopowa
12 września 2016

Kategoria:
Inne

Cechy idealnej ładowarki teleskopowej

Masz już dosyć pracy ze starymi ciągnikami lub wózkami widłowymi? Marzysz o szybkiej i zwrotnej maszynie, którą mógłbyś wykorzystać do kilku różnych prac? Takiej, który swój cel – przenoszenie ładunku – wykonuje najmniejszym kosztem, w dodatku przy minimalnym oddziaływaniu na operatora i środowisko naturalne? Pomyśl o zakupie ładowarki teleskopowej, dzięki której twoja praca stanie się niezwykle przyjemna.

Uniwersalność i wielozadaniowość najważniejszymi cechami ładowarki teleskopowej

Popularność ładowarki teleskopowej nie powinna dziwić, skoro tą jedną maszyną można zastąpić w pracy kilka innych. Pojazdy te posiadają szeroką gamę osprzętu dodatkowego, co czyni je wielozadaniowymi. Są używane w różnych branżach: rolnictwie, przemyśle, budownictwie, a także we wszelkich pracach załadunkowych i związanych z przenoszeniem oraz podnoszeniem ładunków na wysokości do kilkunastu metrów – wylicza ekspert z firmy Agromarket Jaryszki, która specjalizuje się w sprzedaży m.in. ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych i ładowarek teleskopowych. Większość z nich to małe, kompaktowe i zwrotne maszyny, które dzięki swojemu układowi jezdnemu potrafią bez większych przeszkód zmieścić się w rejony, w które zwykły ciągnik z ładowaczem nie dałby rady.

Ładowarki obrotowe alternatywą dla dźwigu

Ładowarki teleskopowe można wyposażyć w obrotowy wysięgnik, który zwiększy zakres zastosowań, dzięki czemu maszyna będzie pracować bez  konieczności częstego przemieszczania. Dzięki zastosowaniu wyposażenia dodatkowego, są one przygotowane na wykonywanie swoich zadań w trudnych warunkach oraz do współpracy z różnymi modelami platform roboczych. Do takiego wyposażenia należą m.in. kosze robocze, ramiona przedłużające, łyżki i widły paletowe. Dzięki zastosowaniu obrotowych ładowarek teleskopowych niestraszne będą prace przy budynkach na wysokości kilkunastu metrów, w których liczy się szybkość oraz stabilność.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki teleskopowej?

Przed zakupem maszyny należy ustalić cel, do jakiego jest ona nam potrzebna. Dzięki temu dobierzemy odpowiednie parametry, a wśród nich:

  • udźwig i zasięg wysięgnika teleskopowego,
  • moc silnika,
  • dane dotyczące spalania,
  • komfort pracy operatora,
  • łatwość obsługi.

Wszystkie z nich są bardzo ważne dla użytkownika, a zasięg wysięgnika oraz masa ciężaru, jaką jest w stanie przenieść ładowarka, są zależne od charakteru wykonywanych prac.