3 września 2019

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej lakierni proszkowej

Lakierowanie proszkowe to powszechnie stosowana metoda zabezpieczenia elementów metalowych przed oddziaływaniem środowiska zewnętrznego. Skuteczność ochrony, jaką daje wykonana tą metodą powłoka jest w dużej mierze zależna od tego, jaka firma ją wykonuje. Dla maksymalnego bezpieczeństwa warto zlecać to zadanie wyłącznie profesjonalnym wykonawcom. W jaki sposób ich rozpoznać?

Staż na rynku

Jedną z najlepszych gwarancji wysokiej jakości usług oferowanych przez lakiernię proszkową, jest długi staż na rynku. Dlaczego? Ponieważ rynek jest bezlitosny i bardzo szybko eliminuje z obiegu firmy, które oferują usługi na niskim poziomie, nie są w stanie nadążyć za konkurencją lub po prostu nie dbają o swoich klientów. Jeśli wybrana przez nas lakiernia funkcjonuje na rynku od co najmniej kilku lat, możemy z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że jakość jej usług jest na tyle dobra, że jest w stanie przyciągnąć nowych klientów i zjednać sobie ich zaufanie. Nie oznacza to oczywiście, że powinniśmy skreślać firmy młodsze – warto jednak zapamiętać tę prawidłowość, że z wiekiem idzie jakość i doświadczenie.

Certyfikaty

Jeśli sam staż na rynku nie jest dla nas wystarczającym argumentem za tym, by skorzystać z usług lakierni proszkowej, warto sprawdzić posiadane przez nią certyfikaty. Dokumenty te stanowią obiektywne i rzetelne potwierdzenie, że dane przedsiębiorstwo dysponuje doświadczeniem oraz zapleczem technicznym niezbędnym, do świadczenia usług najwyższej jakości. Certyfikaty powinny być wykonywane przez niezależne instytucje.

Wysokiej klasy sprzęt

Lakierowanie proszkowe to metoda wymagająca odpowiedniego wyposażenia, między innymi pieców, w których naniesione na elementy cząsteczki farby są topione i utwardzane w takie sposób, by tworzyły solidną powłokę ochronną.

Nasza firma dysponuje piecem SIEMENS, który umożliwia wypalanie przedmiotów o maksymalnych wymiarach 1600×3000×12000 mm – mówi przedstawiciel lakierni MetallbauJest to największy taki piec w regionie, który dzięki profesjonalnemu sterowaniu i nowoczesnej konstrukcji zapewnia doskonałe parametry polimeryzacji lakieru.

Pracownicy

Nawet najnowocześniejszy sprzęt jest nieprzydatny, jeśli nie ma go kto obsługiwać. Dlatego kluczem do osiągnięcia wysokiej jakości produktów, jest doświadczona i wykwalifikowana ekipa pracownicza. Każdy członek załogi powinien posiadać potwierdzone umiejętności – tylko wtedy są w stanie wykonywać swoją pracę na wysokim poziomie. Zanim skorzystamy z usług lakierni, warto porozmawiać z zatrudnionymi w jej fachowcami – taka rozmowa pozwoli nam określić ich kwalifikacje.