6 maja 2019

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej kancelarii adwokackiej

Dobra kancelaria adwokacka niejednokrotnie umożliwia wyjście z trudnej, życiowej sytuacji. Problemy prawne mogą być zawiłe, dlatego rozwiązywanie ich na własną rękę nierzadko może okazać się marne w skutkach. Zatem w jaki sposób wybrać właściwego adwokata, który udzieli profesjonalnej porady prawnej? Dowiedz się, na co zwrócić uwagę podczas wyboru kancelarii oraz jakie cechy powinien mieć prawnik.

Wybrana kancelaria powinna być profesjonalna, wiarygodna i sprawdzona

Decydując się na konkretną kancelarię adwokacką, należy przede wszystkim upewnić się, czy świadczy usługi profesjonalnie i rzetelnie. Aby to zrobić, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór prawnika z polecenia kogoś bliskiego bądź tego, który cieszy się pozytywnymi opiniami klientów. W tej kwestii warto pamiętać, że nie wszystkie opinie np. umieszczane w internecie są prawdziwe, stąd też zadanie trzeba wykonać bardzo skrupulatnie. Oprócz tego, że dobra kancelaria adwokacka powinna być wiarygodna (posiadać profesjonalną stronę internetową i obsługę telefoniczno-mailową na poziomie itp.), należy również pamiętać, aby pracowali w niej doświadczeni prawnicy. Również na wstępie, trzeba zorientować się, w jakich sprawach specjalizuje się kancelaria – wybór specjalisty w danym obszarze zwiększy szanse na szybkie i pomyślne rozwiązanie problemu. Najlepiej zdecydować się na taką, która świadczy usługi w szerokim zakresie m.in. z:

  • prawa rodzinnego – sprawy o rozwód, separacje, podział majątku, alimenty, ustalenie kontaktów z dziećmi itp.,
  • prawa cywilnego – sprawy o zapłatę, odszkodowanie, zadośćuczynienie, zasiedzenie, spadkowe, o zachowek itp.,
  • prawa karnego i spraw o wykroczenia oraz prawa karnego wykonawczego – sprawy o przestępstwa, o wykroczenia, związane z zastosowaniem środków zabezpieczających, sprawy o zawieszenie wykonania kary pozbawienia wolności itp.,
  • prawa gospodarczego i administracyjnego.

Dobra kancelaria adwokacka prowadzi sprawy do końca i z pełnym zaangażowaniem 

Warto podkreślić, że bardzo ważnymi kwestiami obok doświadczenia, wiedzy i umiejętności jest także kultura osobista i ogólne obycie adwokata. Dobry specjalista będzie empatyczny oraz w spokojny i jasny sposób wytłumaczy nierzadko zawiłe kwestie prawne – podkreśla specjalista z Kancelarii Prawnej adw. Piotr Dymek z Lublina.

Ponadto, aby określić kancelarię adwokacką mianem dobrej, warto również zwrócić uwagę na sposób podejścia do klienta oraz prowadzonych spraw. Adwokat powinien być w pełni zaangażowany w każdy problem. Jego zadaniem jest także doprowadzenie każdej sprawy do końca tak, by klient mógł spać spokojnie.