drukarnia offsetowa
11 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej drukarni

Z usług drukarni korzystają firmy o wielu profilach działalności. Oprócz specjalistycznych wydruków, większość przedsiębiorstw zamawia ulotki, naklejki czy inne materiały promocyjne. Wybór dobrej drukarni pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, a także na gwarancję otrzymania zamówienia na czas. Czym kierować się przy wyborze takiej firmy usługowej? Sprawdź nasze porady.

Technika drukowania

Powinna być podstawowym kryterium podczas wyboru drukarni. Jeśli chcesz zlecić wykonanie ulotek czy plakatów, nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, ponieważ druk offsetowy jest bardzo rozpowszechnioną techniką tworzenia materiałów w wielu kopiach. Jeśli jednak potrzebujesz nadruków wielkoformatowych lub wykonywanych na specyficznej powierzchni, wybierz firmę, która dysponuje odpowiednim sprzętem (na przykład ploterem). Większość dobrych drukarni jest wyposażona w różnego typu urządzenia, które pozwalają im na wykonywanie wielu typów prac. Warto jednak upewnić się, czy trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Jakość

W przypadku jakości nie chodzi wyłącznie o estetykę gotowych wydruków, ale również podejście pracowników do wykonywanej pracy. Jeśli w przypadku niewłaściwie zrealizowane zlecenia, drukarnia nie jest skłonna do rozpatrzenia reklamacji, to lepiej trzymaj się od takiego miejsca z daleka. Błędy wydruku się zdarzają, a od rzetelności i uczciwości firmy zależy to, jak podejdzie do naprawienia nieprawidłowości.

Istotny jest także sprzęt używany w drukarni. Jeśli maszyny są przestarzałe lub źle konserwowane, przełoży się to na jakość gotowych produktów, co możesz zaobserwować gołym okiem. Przed wyborem firmy, której zlecisz drukowanie większej ilości materiałów, warto poprosić o możliwość przejrzenia ich dotychczasowych prac.

Terminowość

Może wydawać się rzeczą oczywistą, ale nic tak nie wytrąca z równowagi, jak zlecenie, które nie jest gotowe na czas. Może być to powodem przestoju w Twojej firmie i strat finansowych, dlatego unikaj firm, które przeciągają ustalone wcześniej terminy i podają wymówki. Jak wyjaśnia pracownik drukarni offsetowej Anex, we właściwie zarządzanej firmie nie może być mowy o notorycznym niedotrzymywaniu ustaleń ze zleceniodawcami. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z referencji znajomych lub poproszenie o opinie aktualnych klientów danej drukarni.

Jeśli znajdziesz firmę, z której usług jesteś zadowolony, warto wystawić jej pozytywną opinię na portalach do tego przeznaczonych. To ułatwi przyszłym klientom wybór przedsiębiorstwa, któremu będą mogli zaufać.