agencja deweloperska
5 lipca 2019

Kategoria:
Inne

Cechy dobrej agencji deweloperskiej

Polacy coraz chętniej decydują się na zakup nieruchomości z rynku pierwotnego. Nic dziwnego, ponieważ nowe mieszkania i domy gwarantują wysoki standard oraz komfortowe warunki, a do tego stanowią świetną inwestycję na przyszłość. Jednak, aby być w pełni zadowolonym z zakupu domu lub mieszkania z rynku pierwotnego, trzeba wybrać dobrą agencję deweloperską. Radzimy, jak taką znaleźć.

Przede wszystkim wiarygodność

Nie da się ukryć, że podstawą każdej udanej współpracy, bez względu na jej charakter, jest wzajemne zaufanie. Jest ono ważne także w przypadku współpracy z deweloperem.

-Wybrany przez nas deweloper powinien być wiarygodny, a więc mieć stabilną pozycję finansową, dającą kupującym poczucie bezpieczeństwa. Istotne jest to szczególnie w przypadku kupowania nieruchomości dopiero powstającej albo jeszcze przed rozpoczęciem jej budowy. Choć, dzięki uregulowaniom prawnym, interesy klientów są obecnie dobrze chronione, to jednak renoma, pozycja i dorobek firmy deweloperskiej jest bardzo istotnym kryterium, które powinno zaważyć o skorzystaniu z jej usług – radzi nasz rozmówca reprezentujący CARO DEVELOPMENT.

Dobra agencja deweloperska to taka, która wywiązuje się ze swoich zobowiązań i profesjonalnie podchodzi do kupujących. Ważne jest też, aby potrafiła budować relacje z kupującymi – dobry kontakt, jasno sformułowane zasady współpracy oraz nie budzące wątpliwości umowy to elementy tworzące dobry wizerunek dewelopera jako zaufanej firmy.

Liczy się doświadczenie

Jeśli szukacie dobrej agencji deweloperskiej, bez wątpienia musicie wziąć pod uwagę także jej doświadczenie. Dobry deweloper posiada wieloletnią praktykę na rynku nieruchomości. Aby sprawdzić dorobek wybranej firmy, trzeba przyjrzeć się jej realizacjom. Co ważne, równie istotna jest ich ilość, jak i rodzaje. Najlepiej zdecydować się na taką agencję deweloperską, która specjalizuje się w budowaniu wybranego przez nas typu budownictwa.

Sprawdzajcie opinie

Poszukując godnej zaufania, doświadczonej agencji deweloperskiej, nie możecie zapomnieć o pozyskiwaniu opinii na ich temat. Dobry deweloper powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią, a wszelkie negatywne komentarze na jego temat musicie traktować jako sygnał alarmowy.

Najlepiej poprosić o opinię na temat wybranych agencji deweloperskich swoich znajomych, którzy mają za sobą kupno mieszkania z rynku pierwotnego. Warto też poprosić ich o rady, np. w kwestii negocjowania cen lub lepszych warunków oraz dopytać jak wyglądała współpraca z danym deweloperem. Dobrze jest też przeczytać komentarze pisane przez internautów, którzy mieli styczność z różnymi agencjami deweloperskimi.