dobry-hotel
5 lipca 2018

Kategoria:
Inne

Cechy dobrego hotelu

Dobry hotel to miejsce, do którego chce się wracać i które w pełni zaspokaja oczekiwania gości. Oczywiście ile osób, tyle definicji dobrego hotelu, w zależności od tego, jaka lokalizacja, standard czy cel podróży nas interesuje. Istnieje jednak kilka uniwersalnych zasad, którymi kierować powinien się każdy hotel pretendujący do miana miejsca renomowanego i rekomendowanego przez gości. Nie ma bowiem lepszej reklamy dla hotelu niż zadowolony gość.

Czystość i komfort

Niezależnie od lokalizacji hotelu, standardu wyposażenia czy rodzaju i ilości świadczonych usług, tego rodzaju obiekt powinna zawsze charakteryzować czystość na najwyższym poziomie. Pokoje powinny być uporządkowane i regularnie, dokładnie czyszczone, a łazienki sterylne i higieniczne. W dobrym hotelu nie ma miejsca na kurz na meblach, plamy na pościeli czy osad na umywalce. Pościel powinna być zawsze świeżo wyprana i wyprasowana, podłogi odkurzone i umyte, meble wyczyszczone. To samo dotyczy innego wyposażenia w pokojach, np. naczyń i zastawy stołowej. Czyste w hotelu muszą być nie tylko pokoje, ale i części wspólne – korytarze, klatki schodowe czy pomieszczenia restauracyjne. Poza czystością liczy się też komfort, na który składa się szereg czynników, w tym przede wszystkim wyposażenie pokoju i udogodnienia, m. in. wygodne łóżko, szafa, biurko i miejsca do siedzenia, ale też TV, zestaw kosmetyków, ogrzewanie i internet.

Gastronomia

Gastronomia jest nierozwalanie związana z hotelarstwem. W dzisiejszych czasach niemal każdy renomowany hotel oferuje usługi w sferze kulinarnej, czy będą to jedynie śniadania, czy też bogate menu restauracyjne. Dobry hotel powinien dysponować nowoczesną bazą gastronomiczną, czystą kuchnią, schludną i elegancką salą jadalną, a przede wszystkim doskonałym jedzeniem. Świeże, najlepiej regionalne produkty przyrządzone przez wykwalifikowanych szefów kuchni zapewnią gościom komfortowy i satysfakcjonujący pobyt w hotelu.

Co jeszcze?

Czym jeszcze powinien dysponować dobry hotel? Na to pytanie odpowiada przedstawiciel Hotelu Willa Złota w Karwi:

Dobry hotel to nie tylko noclegi i jedzenie. Goście powinni również liczyć na dodatkowe rozrywki, które umilą im pobyt i sprawią, że nawet zła pogoda nie popsuje im urlopu. Najlepszym na to sposobem jest SPA ze strefą wellness. Dzięki takiej ofercie goście przyjemnie spędzą czas, relaksując się i dbając o zdrowie, ciało i duszę. To połączenie przyjemnego z pożytecznym. Ponadto należy też pamiętać, że oferta hotelu powinna być skierowana nie tylko do turystów, ale także gości przybywających w innych celach, np. biznesowych. Dlatego też dobry hotel powinien również dysponować zapleczem konferencyjnym i profesjonalnie wyposażoną salą.

Dobry hotel, czysty, komfortowo wyposażony i z profesjonalną obsługą, to miejsce, które goście będą polecać i do którego z chęcią powrócą.