1 sierpnia 2018

Kategoria:
Inne

Blachodachówka – solidne rozwiązanie

Wybór pokrycia dachowego jest bardzo ważny. To od niego zależy, jak długo dach będzie nam służyć i jak będzie wytrzymały. Pokrycia dachowe dostępne na rynku, różnią się cenami, estetyką, oraz przeznaczeniem. Jakie pokrycie dachowe sprawdzi się najlepiej? Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem? Odpowiedzi znajdziecie w tym poradniku – podpowiadamy, jakie pokrycia dachowe są najlepsze.

Najtaniej – czyli papa lub blachodachówka

Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, a potrzebujemy szybko ukończyć budowę, lub remont dachu, do wyboru mamy dwa rozwiązania – papę i blachodachówkę. To najtańsze dostępne na rynku pokrycia dachowe. Papa sprawdzi się raczej na dachu płaskim – blachodachówkę można założyć też na dach spadzisty. Ani jedno, ani drugie z tych rozwiązań nie jest najpiękniejsze, ale mogą zapewnić nam szczelny dach nad głową na co najmniej kilka lat. Papa kiedyś była uważana za materiał bardzo nietrwały, na szczęście teraz, dzięki nowoczesnym technologiom, na dach trafiają już materiały, które naprawdę zapewniają większą szczelność i bezpieczeństwo.

W porównaniu z blachodachówką nadal jest to jednak rozwiązanie znacznie gorsze. Blachodachówka to pokrycie dachowe wygodne i ekonomiczne – szybko się je układa, nie można jednak się na nie zdecydować, kiedy nasz dach ma dużo załamań. Nowoczesne blachodachówki prezentują się całkiem dobrze, dlatego warto się na nie zdecydować, także wtedy, kiedy zależy nam na atrakcyjnym wyglądzie naszego domu. Duży wybór pokryć dachowych z różnych półek cenowych znajdziemy w ofercie przedsiębiorstwa Dach Styl – Handel i Usługi Mariusz Sęk, Anna Sęk S. C.

Blachodachówka kontra droższe pokrycia dachowe

Kiedy możemy sobie pozwolić na nieco większy wydatek na pokrycie dachowe, zastanówmy się nad wyborem dachówki ceramicznej – takie pokrycie dachowe jest niezwykle trwałe i piękne – duży wybór dachówek ceramicznych pozwoli nam znaleźć rozwiązanie idealnie pasujące do naszego gustu. Takie dachówki są drobne i ciężkie, można je więc stosować zarówno na dach o wielu załamaniach, jak i tam, gdzie bywa dość wietrznie – małe, ciężkie dachówki trudniej poderwać podmuchem wiatru, niż duże płachty blachodachówki. Trzeba jednak pamiętać, że nowoczesne blachodachówki są coraz lepiej przystosowane do takich dachów, a ich producenci obejmują swoje propozycje wieloletnią gwarancją.

Warto się więc zastanowić, czy opłaca się wydawać więcej na dachówkę ceramiczną. Propozycją tańszą od dachówki ceramicznej jest dachówka betonowa. Na pierwszy rzut oka prawie wcale nie różni się ona od dachówki ceramicznej – również nadaje się do pokrywania bardziej skomplikowanych, fantazyjnych konstrukcji dachowych, a zapłacimy za nią znacznie mniej. Wadą dachówek cementowych jest fakt, że są nieco mniej trwałe, ale i tak potrafią przetrwać dziesiątki lat. Blachodachówki to jednak najrozsądniejszy wybór pod kątem relacji jakości do ceny. Warto się na nie zdecydować.