Biurko w pracy
25 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

Biurko w pracy. W co je wyposażyć?

Dobre stanowisko pracy to zawsze stanowisko odpowiednio wyposażone i zorganizowane – ta zasada jest uniwersalna i dotyczy pracy w każdej branży. Właściwe wyposażenie biurka, przy którym będziemy pracować przede wszystkim z dokumentami, to z pozoru zadanie proste, jednak zdecydowaliśmy się przygotować krótki poradnik na ten temat. Czego na biurku w pracy z dokumentami wręcz nie może i nie powinno  zabraknąć? Jak sprawić, by praca była komfortowa i przebiegała sprawnie?

Artykuły piśmiennicze

Dziś coraz częściej wykorzystujemy elektroniczne dokumenty, na których nie trzeba składać podpisów, jednak bez papierowych pism, deklaracji, umów i innych dokumentów wciąż nie możemy się obejść. Na biurku w pracy z dokumentami nie może więc zabraknąć artykułów piśmienniczych. Trudno sobie wręcz wyobrazić biurko bez długopisu! Dla wielu osób, które pracują z dokumentami w wersji papierowej, długopis to jednak zdecydowanie za mało – często więc wyposażamy nasze stanowiska pracy w dodatkowe zakreślacze, cienkopisy, markery i inne podobne artykuły piśmiennicze. Warto zadbać o to, by były dobrze zorganizowane, nie pałętały się po biurku, byśmy nie musieli ich przekładać i szukać. Na biurku w pracy jako organizer najlepiej sprawdzi się płaski przybornik na podstawowe artykuły piśmiennicze. Dlaczego płaski? – Bo nie będziemy do niego wrzucać zbędnych dodatków; wszystko będziemy mieć na oku, więc łatwiej nam będzie zadbać o porządek.

Akcesoria do łączenia i oprawiania dokumentów

Na biurku, przy którym pracujemy z papierami, nie powinno też zabraknąć akcesoriów biurowych do łączenia i oprawiania dokumentów. Jak mówi nam przedstawiciel sklepu papierniczego online Smartkleks.pl, najczęściej kupowane sprzęty biurowe to dziurkacze i zszywacze. Większość dziurkaczy biurowych ma dziś antypoślizgowe podkładki oraz wskaźniki środka strony, dzięki czemu praca z nimi jest wygodna i dokładna. Zszywacze kupimy w przeróżnych wariantach – od urządzeń za kilka złotych, które połączyć mogą jedynie kilka stron po zszywacze za kilkadziesiąt złotych, z możliwością zszywania tapicerskiego, ze zintegrowanym rozszywaczem. Na biurku zawsze dobrze mieć też pod ręką drobne akcesoria biurowe, jak akcesoria do tymczasowego łączenia dokumentów, czyli spinacze i biurowe klipsy, także zakładki indeksujące do segregatora lub teczki skrzydłowej, czy samoprzylepne karteczki, na których możemy sporządzać notatki do dokumentów, które będziemy przekazywać dalej lub nad którymi musimy jeszcze popracować.