Badania historii ekonomicznej i intymnej przed slubem
26 grudnia 2020

Kategoria:
Inne

Badania przed ślubem. Jak sprawdzić, nie tylko intymną, przeszłość partnera?

Decyzja o zbadaniu przeszłości partnera nie jest łatwa, ale często ma decydujące znaczenie dla przyszłości i szczęścia w małżeństwie. Tylko relacje bez istotnych tajemnic mają szanse przetrwać i prawidłowo się rozwijać. Sekrety z przeszłości niekiedy niekorzystnie kształtują związek partnerów. Im szybciej zostaną odkryte i wyjaśnione, tym lepiej dla relacji.

Tajemnice mogą dotyczyć różnych sfer życia: intymnej, ekonomicznej, rodzinnej lub społecznej. Każdą z nich można zbadać za pomocą odpowiednich metod i narzędzi. Obserwacja, rozmowy ze świadkami, członkami rodziny, badania genetyczne lub badania wariografem to najczęściej stosowane sposoby. Jeśli są przeprowadzane we właściwy sposób, ich skuteczność jest wysoka. Dlatego warto zweryfikować przeszłość partnera.

Kiedy warto skorzystać z pomocy detektywa?

Badania przed ślubem powinny być wykonywane przez profesjonalistów. Pomoc detektywa może okazać się niezbędna w tym względzie. Jakie korzyści niesie?

Przede wszystkim, dowody zdobyte przez detektywa są w pełni legalne i wiarygodne. Oprócz tego działalność biur detektywistycznych jest oparta na dyskrecji i ostrożności. Profesjonalna dokumentacja przygotowywana na podstawie obserwacji może okazać się pomocna w udowodnieniu odkrytych sekretów oraz w ewentualnym postępowaniu sądowym.

W jaki sposób wybrać detektywa do współpracy?

Jak tłumaczy ekspert z biura detektywistycznego DETEKTYWI:

– Przed podjęciem decyzji o wyborze detektywa, jakiegokolwiek i gdziekolwiek, zalecana jest szczególna ostrożność i dyskrecja. Błąd popełniony na tym etapie może bowiem przekreślić wszelkie starania o ustalenie dowodów. Decyzja o wizycie u detektywa jest bardzo trudna, gdyż ma znaczący wpływ na Twoją przyszłość. Trzeba się nad nią dogłębnie zastanowić i przeanalizować wszystkie „za” i „przeciw”. Jednak należy pamiętać, że spóźniona decyzja bardzo utrudnia wykonanie czynności, a czasami wręcz uniemożliwia ich wykonanie.

Sposoby badań przeszłości partnera

Istnieje wiele metod umożliwiających badanie przeszłości partnera. Przed ślubem szczególnie ważne jest zbadanie historii ekonomicznej i intymnej.

Przeszłość ekonomiczną warto zbadać, gdy istnieją duże dysproporcje między majątkiem posiadanym przez strony. Istnieje wówczas ryzyko, że partner wstępuje w związek małżeński jedynie dla uzyskania korzyści materialnych. Sposobem sprawdzenia intencji partnera mogą być rozmowy ze świadkami, członkami rodziny lub przyjaciółmi. Dobrym rozwiązaniem jest także zaproponowanie intercyzy i sprawdzenie reakcji na taką ofertę.

Przeszłość intymna to sfera bardzo delikatna, dlatego jej sprawdzenie wymaga pełnej dyskrecji. W tym względzie pomocne mogą okazać się badania genetyczne. Uzyskanie materiału genetycznego to czynność, która wchodzi w zakres pomocy detektywistycznej. Badania pozwalają wykluczyć lub potwierdzić wszelkie podejrzenia.

Na czym polega badanie wariografem?

Wariograf, zwany potocznie wykrywaczem kłamstw, to urządzenie służące do analizy reakcji fizjologicznych na bodźce zewnętrzne, w których decydujące znaczenie ma czynnik emocjonalny. Zadaniem wariografu jest określenie, czy badana osoba kłamie. Badanie polega na zadawaniu pytań dotyczących różnych aspektów życia. Odpowiedzi są weryfikowane pod względem reakcji fizjologicznych, behawioralnych sygnałów emocji oraz treści komunikatów werbalnych. Testy wariografem są skutecznym sposobem na poznanie prawdy o partnerze. Jednak jednym z najtrudniejszych elementów jest tu uzyskanie zgody na badanie osoby podejrzewanej o ukrywanie kompromitujących ją faktów intymnych lub ukrytych zobowiązań finansowych.