31 maja 2020

Kategoria:
Inne

Artykuły higieniczne dla spa i wellness

Usługi salonów SPA i wellness cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków – chętnie korzystają z nich nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Stąd też coraz większe wymogi stawiane takim przybytkom. Najważniejszym warunkiem, który każdy salon powinien bezwarunkowo spełniać, jest utrzymanie czystości na bardzo wysokim poziomie. Pomocne w tym są specjalne artykuły higieniczne.

Podkłady higieniczne

Nazywane są często również prześcieradłami jednorazowymi – używa się ich na meblach stosowanych w czasie zabiegów, a więc przede wszystkim leżankach i fotelach. Ich zadaniem jest zapobieganie bezpośredniemu kontaktowi powierzchni mebli ze skórą pacjenta. Dlaczego warto z nich korzystać? Przede wszystkim zwiększamy w ten sposób poziom higieny podczas zabiegu – podkłady są jałowe, dzięki nim nie ma ryzyka zetknięcia się z potencjalnie szkodliwymi zanieczyszczeniami i drobnoustrojami z powierzchni mebli. Z drugiej strony podkłady ułatwiają utrzymanie czystości w salonie – meble brudzą się w mniejszym stopniu, przez co czyszczenie ich wymaga mniejszego nakładu pracy. Na rynku dostępne są podkłady materiałowe, które po wykorzystaniu należy uprać oraz jednorazowe wykonane z celulozy lub flizeliny. Szeroki wybór podkładów znajdziemy w ofercie firmy Aseo Paper.

Preparaty do mycia

Najczęściej dostępne w formie sprayu, alkoholowe preparaty wykorzystywane są do dezynfekcji sprzętów i mebli wykorzystywanych w trakcie zabiegów. Odznaczają się bardzo wysoką skutecznością, już po kilkudziesięciu sekundach od naniesienia na daną powierzchnie usuwają z niej różnego rodzaju mikroorganizmy. Preparaty tego typu zazwyczaj są gotowe do użycia, nie ma potrzeby ich rozcieńczać.

Lignina

To bardzo chłonny materiał, który może być wykorzystywany do osuszania i oczyszczalnia skóry pacjenta z różnego rodzaju płynów. Jest jednocześnie bardzo miękki, nie wywołuje reakcji alergicznych ani podrażnień skóry. Może być również stosowany w miejscowej dezynfekcji.

Mydło dezynfekcyjne

Bezpośredni kontakt ze skórą pacjenta podczas zabiegów – takich jak masaże – stanowi zagrożenie zarówno dla osoby zabieg wykonującej, jak i kolejnych pacjentów. Dlatego bardzo ważne jest dbanie o prawidłową higienę dłoni. Dla salonów SPA i wellness dedykowane są specjalne mydła dezynfekcyjne o właściwościach bakteriobójczych i grzybobójczych. Preparaty tego typu powinny być przebadane dermatologicznie i posiadać atesty – tylko wtedy możemy mieć pewność, że są bezpieczne dla skóry. Dla pełnego bezpieczeństwa sanitarnego warto wyposażyć się w specjalne dozowniki.