2 października 2017

Kategoria:
Inne

Jakie akcesoria potrzebne są do etykietowania produktów tekstylnych?

Produkty tekstylne – czyli przede wszystkim ubrania, ale również ręczniki, dywany, zasłony – należą do produktów najdelikatniejszych, najbardziej podatnych na uszkodzenia. Jednocześnie najczęściej wystawione są do sprzedaży bez dodatkowych opakowań. Z tego powodu do ich etykietowania w sklepie powinno się używać specjalnych urządzeń

Pistolety do etykiet

To urządzenia przeznaczone do mocowania kartonikowych etykiet do tkaniny za pomocą cienkich, plastikowych żyłek. Wyposażone są w cienką igłę średnicy 2 milimetrów, przez którą najpierw przewleka się etykietę, a następnie przebija tkaninę. W ten sposób przez warstwę ubrania przewleka się żyłkę, czyli tak zwany łącznik, na którego końcach znajduje się rozszerzenie uniemożliwiający jego wysunięcie się z tkaniny – usunięcie łącznika możliwe jest wyłącznie przez jego przerwanie lub rozcięcie. Pistoletem można etykietować zarówno ubrania, jak grubsze tkaniny, np. dywany.

Metkownice

Jak sama nazwa wskazuje są to urządzenie przeznaczone to szybkiego, automatyczne naklejania metek i innych oznaczeń

Modele urządzeń do etykietowania tekstyliów

Jednym z wiodących producentów narzędzi do etykietowania wszelkiego rodzaju produktów jest firma Avery Dennison Fastener Division – jej produkty znajdziemy w ofercie firmy GECKO. Oto kilka z tych innowacyjnych rozwiązań.

  • System zawieszek V-Tool – nowy, niezawodny system marki Avery Dennison to ręcznego zapinania zawieszek. Urządzenie jest lekkie, ergonomicznie zaprojektowane – dzięki temu znacznie ułatwia i przyspiesza pracę operatora. Przeznaczony jest do montowania metek do pasków, torebek, portfeli i innych. Na jednym klipie znajduje się 50 zawieszek
  • Zespoły napędowe Swiftach – są to urządzenie pneumatyczne, które można wykorzystać do zbudowania indywidualnego systemu metkowania lub wybrać jedną ze wstępnie skonfigurowanych jednostek. Pozwala uzyskać bardzo wysoką efektywność i wydajność metkowania.
  • Elastic Staple Variable Needle System – to kolejne urządzenie penumatyczne, które może być wykorzystywane indywidualnie lub stanowić część automatycznej linii pakującej. Znacząco wpływa na poprawę prędkości pakowania – łącznik aplikowany jest w mniej niż pół sekundy. Do pozostałych istotnych zalet systemu należy redukcja odpadów opakowaniowych.

Więcej informacji o urządzenie marki Avery Dennison znajdziemy na stronie jej przedstawiciela i dystrybutora na polski rynek, firmy Gecko.