29 listopada 2019

Kategoria:
Inne

Akcesoria i dodatki przydatne w każdym biurze

Czy praca w biurze musi być nużąca? Oczywiście, że nie. Atmosferę tego miejsca kreują przede wszystkim pracownicy, a dobrze zgrany zespół to podstawa nie tylko sukcesu firmy, ale też zadowolenia tworzących ją ludzi. Jednocześnie nie ulega wątpliwości, że na codzienne samopoczucie i motywację pracowników wpływa ich otoczenie. Podpowiadamy, jak zorganizować funkcjonalną i przyjazną przestrzeń biurową.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne biuro bez komputerów, drukarek, skanerów, niszczarek do dokumentów itp. Sprzęt elektroniczny jest dziś niezbędny do wykonywania obowiązków biurowych, a także komunikacji ze wspólnikami, klientami, a nawet urzędami. Sprawne działanie ww. urządzeń jest konieczne dla zachowania płynności funkcjonowania biura, jednak to nie one wpływają na komfort pracowników.

Stanowisko pracy w biurze tworzą meble

Dla wygody każdego pracownika najważniejsza jest organizacja jego własnego stanowiska, którego podstawą są najprostsze meble, czyli biurko i krzesło. Wybór tych elementów wyposażenia nie powinien być przypadkowy. Podczas doboru biurka istotna jest jego jakość i wymiary. Dobre biurko musi być stabilne, a powierzchnia jego blatu powinna zapewniać wystarczającą ilość miejsca do pracy na danym stanowisku. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup biurek z regulacją wysokości, co pozwoli na dopasowanie mebli do indywidualnych potrzeb pracownika. Wymóg jakości i wygody dotyczy również krzeseł czy foteli obrotowych. Dopiero po przygotowaniu takich podstaw, możemy przystąpić do poszukiwania dodatkowych akcesoriów.

Przydatne akcesoria biurowe

Wśród akcesoriów, których nie może zabraknąć w żadnym biurze, musimy wymienić artykuły piśmiennicze. Mimo iż większość dokumentów tworzymy elektronicznie, papier i długopisy są niezbędne do tworzenia szybkich notatek czy chociażby podpisywania dokumentów. Każdy z pracowników powinien mieć swobodny dostęp również do zszywacza, spinaczy, koszulek i teczek na dokumenty, po które w każdej chwili będzie mógł sięgnąć do kontenerka przy biurku. Aby w papierach zawsze panował porządek, potrzebne będą też segregatory oraz szafy aktowe, w których będą przechowywane – podpowiada nasz rozmówca z firmy Meblant.

Na biurku przydadzą się tzw. wanienki na dokumenty. Wielu pracowników chętnie korzysta z tablic korkowych lub magnetycznych, które pomagają im kontrolować realizację bieżących zadań. Dodatkowe miejsce na notatki czasem służy też pracownikom do przekazywania sobie informacji, często pojawiają się na nich osobiste zdjęcia, których obecności nie należy krytykować. Przeciwnie, dobrym pomysłem jest umożliwienie pracownikom ocieplania przestrzeni pracy, np. przez wprowadzanie wesołych gadżetów czy roślin doniczkowych. Takie dodatki w umiarkowanej ilości z pewnością pozwolą uczynić przestrzeń biura bardziej przyjazną.

Przygotowując aranżację biura, w pierwszej kolejności powinniśmy zadbać o zakup mebli pracowniczych i do przechowywania, a następnie doposażyć przestrzeń w potrzebne urządzenia elektroniczne oraz dodatki. Zakup akcesoriów biurowych nie jest zadaniem jednorazowym – zapasy należy regularnie uzupełniać w odpowiedzi na bieżące potrzeby pracowników.