6 października 2021

Kategoria:
Inne

Akcesoria do agregatów malarskich. Przegląd rozwiązań

Agregaty malarskie są często wykorzystywane do prac, ponieważ cechuje je wysoka wygoda użytkowania, ale również ogromna oszczędność czasu i siły. Sprawia to, że tradycyjne pędzle i wałki wykorzystywane są jedynie w przypadku niezwykle mały metraży. Na rynku istnieje wiele modeli agregatów malarskich, które różnią się między sobą wykorzystywaną technologią oraz parametrami. Warto również spojrzeć na oferty akcesoriów z nimi kompatybilnych.

Jakie akcesoria mogą być przydatne do agregatów malarskich?

Jednym z podstawowych akcesoriów do agregatów malarskich są pistolety natryskowe. To właśnie dzięki nim znacznie łatwiej jest wykorzystywać te urządzenia oraz równomiernie rozprowadzać farbę po powierzchni. Dodatkowo większość pistoletów posiada regulacje, dzięki której możliwe jest wykorzystanie ich z różnego rodzaju dyszami oraz przedłużeniami.

Dysze do agregatów malarskich stanowią również niezwykle przydatne akcesorium. Pozwalają na dobranie odpowiedniego trybu pracy do prowadzonego rozprowadzania farby. Dzięki nim możliwie jest zwiększenie efektywności oraz dobranie technologii do rodzaju wykorzystywanego materiału oraz typu powierzchni.

Do prawidłowego i długiego wykorzystywania pistoletów w agregatach malarskich niezbędne jest również dobranie kompatybilnych z nimi głowic. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie prac malarskich nawet w trudnodostępnych miejscach. Zależnie od rodzaju zastosowanej głowicy jest ona montowana bezpośrednio do pistoletu lub do jego przedłużki.

Do prac malarskich w miejscach o ograniczonej dostępności wykorzystywane są specjalne przedłużki do pistoletów natryskowych. Dzięki nim użytkownik agregatu może stać w znacznej odległości od celu prac, a jednocześnie prowadzić je z pełną skutecznością.

Dystrybucją agregatów malarskich oraz akcesoriów do nich zajmują się przedsiębiorstwa, takie jak Pagat z siedzibą w Szczecinie.

Akcesoria wykorzystywane do konserwacji agregatów malarskich

Agregaty malarskie, które wykorzystują działanie tłoków, muszą być regularnie poddawane smarowaniu przeznaczonym do nich olejem. Dzięki temu zmniejszane jest tarcie w trakcie pracy mechanizmu, co bezpośrednio przekłada się na lepszą wydajność oraz dłuższą wydajność urządzenia.

Niestety wszystko z czasem ulega zniszczeniu. Podobnie jest w przypadku uszczelek wykorzystywanych w agregatach malarskich. Z czasem zmieniają się ich właściwości, co prowadzi do powstawania szczelin. Dlatego trzeba kontrolować ich stan i w miarę potrzeby wymieniać.