fotelik-samochodowy
29 stycznia 2019

Kategoria:
Inne

Adaptery do fotelików samochodowych – dlaczego trzeba o nich pamiętać?

Adaptery do fotelików samochodowych to nowoczesne i popularne rozwiązanie, znacznie ułatwiające życie zarówno dziecku, jak i rodzicom. Dzięki nim możliwy jest szybki montaż fotelika samochodowego na stelażu wózka np. gondoli lub spacerówki. Dowiedz się, jak zrobić to w sposób poprawny i tym samym bezpieczny oraz jakie konkretnie zalety wynikają z posiadania adapterów.

Czym jest adapter do fotelika samochodowego?

Adaptery do fotelików samochodowych są znanym wielu rodzicom akcesorium. Te niewielkie części umożliwiają szybkie przymocowanie fotelika samochodowego do stelażu wózka. Warto podkreślić, że używane są do nosideł od 0 do 13 kg. Dodatkowo, można ich używać zarówno z gondolami (wózkami głębokimi), jak i spacerówkami. Sklepy, które oferują adaptery do fotelików informują do jakich konkretnie wózków przeznaczone jest dane oprzyrządowanie. Istnieją producenci, którzy mają w ofercie adaptery tylko do konkretnego modelu wózka, ale są i tacy, którzy posiadają adaptery np. do kilku modeli i nierzadko również, różnych marek. Aby ich użytkowanie było w pełni bezpieczne i komfortowe, warto upewnić się, do jakiego wózka pasuje adapter, który chce się kupić.

Czemu warto używać adaptera?

Chociaż adaptery to z pozoru niepozorna część, to dla rodziców jest to niezastąpione akcesorium, które przynosi komfort i wygodę. Zamiast nieść dziecko w nieporęcznym foteliku samochodowym, wystarczy szybko przyczepić go do wózka. Z pewnością jest to bardziej poręczne, a dodatkowo nie wymaga wysiłku.

Adaptery do fotelików samochodowych są bardzo popularne, gdyż umożliwiają jego szybki i bez siłowy montaż. Co warto podkreślić, tego typu akcesoria czuwają nad bezpieczeństwem dziecka (posiadają niezbędne atesty) – odpowiednio dobrane nie stwarzają żadnego ryzyka przypadkowego wypięcia fotelika – podkreśla specjalista ze sklepu „Świat Dziecka” z Krakowa.

Nieocenioną zaletą jest fakt, że tego typu akcesoria umożliwiają szybką zmianę transportu z samochodu na wózek i odwrotnie, bez konieczności budzenia dziecka. Każdy rodzic, który wybudził dziecko ze snu doskonale wie, jak okropne może być to w skutkach.

Warto pamiętać, aby po zakupie, najpierw przetestować adaptery. Wystarczy wpiąć zestaw w stelaż wózka, a następnie zamocować fotelik samochodowy. Jeśli adaptery są prawidłowo zamocowane, usłyszy się charakterystyczne kliknięcie. Nie ma się czego obawiać – tego typu akcesoria ułatwiają życie i rodzicom, i dziecku. Warto je wypróbować, gdyż dzięki nim zdecydowanie zwiększy się komfort życia.