bankiet firmowy
4 listopada 2016

Kategoria:
Inne

6 rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, organizując bankiet firmowy pod namiotem

Pochłonięci codziennymi zadaniami i realizacją targetów, tak naprawdę nie mamy okazji poznać swoich kolegów z pracy. A jak wiadomo, integracja sprzyja zgraniu zespołu i zwiększeniu efektywności pracy. W tym celu organizowane są imprezy firmowe. Jeśli chcemy, żeby  pracownicy czuli się swobodnie, warto żeby event odbył się w poza biurem, a najlepiej – w plenerze. Ze względu na niepewne warunki pogodowe, bankiety plenerowe coraz częściej mają miejsce w namiotach imprezowych. Na co zwrócić uwagę przygotowując taką imprezę?

1. Miejsce

Impreza w plenerze daje wachlarz możliwości wyboru pięknego miejsca. Może to być malownicza polana, jezioro lub dziedziniec pałacu. Poza urodą miejsca, warto zwrócić uwagę na to, czy wymaga ono specjalnego zezwolenia na organizację imprezy. Kolejną rzeczą, której należy się dowiedzieć jest to, czy w pobliżu znajduje się źródło prądu, wody oraz dostęp do toalet.

2. Termin

Dzięki solidnej konstrukcji namiotów całorocznych pora roku nie ma dużego znaczenia. Warto jednak wybrać termin z wyprzedzeniem. Może to być konieczne ze względu na czas trwania formalności związanych z załatwieniem pozwoleń na imprezę. Ponadto, udany event wymaga uprzedniego przygotowania i zorganizowania wielu rzeczy, takich jak, np. plan imprezy. Pracownicy potrzebują być odpowiednio wcześniej poinformowani o dacie wydarzenia oraz o stroju, jaki będzie podczas niego obowiązywał.

3. Wybór namiotu

Kolejną kluczową kwestią podczas organizacji bankietu firmowego tego typu, jest wybór idealnego namiotu imprezowego. Powinien on posiadać solidną konstrukcję, umożliwiającą korzystanie z niego również podczas niesprzyjających warunków pogodowych. Warto wybrać namiot firmy, która oferuje dużą gamę kolorystyczną oraz odpinane ścianki boczne. Pozwoli to na jego perfekcyjne dopasowanie do wymogów klienta. Rozmiar namiotu powinien być uzależniony od liczby zaproszonych gości. To kolejny powód, dla którego wybór terminu z odpowiednim wyprzedzeniem jest tak istotny. Nie zapominajmy o zawarciu w planach powierzchni przeznaczonej na parkiet!

4. Wyposażenie namiotu

Sam namiot imprezowy nie wystarczy do zorganizowania bankietu firmowego w plenerze. Ważne jest również to, co znajduje się w jego środku, czyli – meble cateringowe. To one zapewnią gościom wygodny odpoczynek oraz staną się miejscem spożywania posiłków. Jeżeli impreza odbywa się także na terenie dookoła namiotu, wymaga dostarczenia gościom również komfortowych mebli ogrodowych.

Pamiętajmy o gustownym wystroju i oświetleniu wnętrza namiotu oraz jego zewnętrznego otoczenia.

5. Catering

Ciężko wyobrazić sobie dobrze zorganizowaną imprezę pod namiotem bez zapewnienia gościom posiłków. To one stanowią idealne dopełnienie bankietu. Najlepszym wyjściem jest skorzystanie z usług firmy cateringowej, mającej doświadczenie w tego typu imprezach. Nie będziemy musieli się martwić przygotowaniem potraw i prawidłowym sposobem ich przechowywania. Jedyne, co powinniśmy zrobić, to wybrać odpowiednio wcześnie menu. W warunkach plenerowych świetnie sprawdzają się wszelkie potrawy z grilla i sałatki. Warto wziąć pod uwagę fakt, że część gości może nie spożywać mięsa.

Ciekawym urozmaiceniem będzie wynajęcie stołu z barmanem.

6. Muzyka

Jeśli zapewniliśmy gościom parkiet do tańczenia, zadbajmy również o muzykę. Najlepszym rozwiązaniem jest wynajęcie DJ-a. Konieczne jest wcześniejsze sprawdzenie, czy w miejscu, w którym odbędzie się bankiet, zapewnione są warunki potrzebne do działania sprzętu muzycznego. Porozmawiajmy z DJ’em zawczasu o preferowanym przez nas rodzaju muzyki, odpowiadającym charakterowi imprezy.

Źródło: DasCompany.pl – dystrybutor namiotów handlowych