pielgrzymka do Betlejem
3 maja 2020

Kategoria:
Inne

5 miejsc, które powinien odwiedzić każdy katolik

Podróżowanie to nie tylko odwiedzanie egzotycznych miejsc, w których można rozkoszować się wygodami, których człowiekowi brakuje na co dzień. Dla niektórych turystyka ma zupełnie innymi wymiar. Coraz częściej na podróż decydują się te osoby, które chcą poznać miejsca związane ze swoją wiarą. Jakie kierunki turystyki religijnej są najpopularniejsze i  gdzie każdy katolik powinien się udać?

Izrael – podróż do Ziemi Świętej i Betlejem

Specjalista z firmy Eternity Travel Polska wyjaśnia: Jeszcze kilkadziesiąt, czy nawet kilkanaście lat temu podróż do Izraela wydawała się czymś absolutnie odległym dla Polaków. Wielu katolików marzyło, co prawda, żeby udać się do Ziemi Świętej i zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają te tereny – jednak pragnienie to pozostawało wyłącznie w strefie marzeń. Obecnie pielgrzymki organizowane do Izraela są czymś absolutnie normalnym.

Warto zauważyć, że początkowo tego typu podróż była bardzo dużym kosztem, na który mogli pozwolić sobie tylko najbogatsi lub ci, którzy na ten cel odkładali latami. Obecnie jednak jest to wydatek będący w zasięgu praktycznie każdej osoby pracującej na etacie.

Dlaczego ludzie podróżują do Ziemi Świętej?

Podróż do miejsca związanego z wyznawaną religią jest przede wszystkim przeżyciem duchowym. Jednak wiąże się z wieloma aspektami. W Izraelu można zwiedzić miejsca znane katolikom z Pisma Świętego. Kraj ten kryje także wiele zabytków, czy obiektów sakralnych będących ważnymi z punktu widzenia historii świata.

Należy zaznaczyć, że ten obszar geograficzny jest ciekawy również ze względu na fakt, że występuje tam wiele religii, które nie przeszkadzają sobie wzajemnie. Jest to oczywiście chrześcijaństwo, ale również judaizm i islam.

Jakie miejsca powinien odwiedzić katolik, podróżując do Izraela?

Udając się w podróż będącą swego rodzaju pielgrzymką turystyczną, warto sporządzić plan miejsc, które koniecznie powinien odwiedzić każdy katolik. Najważniejsze pięć to przede wszystkim:

  • Betlejem – miejsce, w którym narodził się Jezus,
  • Nazaret – miasto, gdzie wychowywała się rodzina wraz z Jezusem,
  • Betania – gdzie odbył się chrzest Chrystusa,
  • Jerycho – według wierzeń najstarsze miasto na świecie,
  • Jerozolima – miejsce, gdzie znajduje się Bazylika Grobu Pańskiego.

Podróż – na własną rękę, czy z biurem podróży?

Obecnie nie ma przeszkód, aby zorganizować podróż we własnym zakresie. Decydując się jednak na wyjazd w ramach wspomnianej pielgrzymki turystycznej – zdecydowanie lepiej skorzystać z oferty sprawdzonego biura podróży, specjalizującego się w tego typu wycieczkach. Z uwagi na rejon osoby, który nie mają doświadczenia z turystyką, mogłyby mieć ogromne problemy podczas indywidualnego wyjazdu – głównie ze względu na odmienną kulturę. Wybierając biuro, można liczyć na bezpieczną podróż i dokładne zaplanowanie tego, co koniecznie należy zobaczyć – bez obawy o zagubienie się.