Kolejka w agencji pracy
12 stycznia 2022

Kategoria:
Inne

5 korzyści biznesowych, wynikających ze współpracy z agencją pracy tymczasowej

Agencja pracy tymczasowej wspiera biznes w realizowaniu rozwoju i usług personalnych. Zatrudnia pracowników, aby świadczyli pracę na rzecz danej firmy. To więc bardzo popularne rozwiązanie, z którego korzystają przedsiębiorcy mający problem np. ze znalezieniem pracowników tymczasowych (osoby kompetentnej na zastępstwo sekretarki itd.). Dlaczego warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Zalety współpracy z agencją pracy tymczasowej

Praca tymczasowa cieszy się dużym uznaniem wśród pracodawców, ponieważ daje dogodne warunki w strefie planowania zasobów oraz kosztów kadry. Przedsiębiorca, który korzysta z usług agencji tymczasowej, ma obowiązek jedynie opłacać czas, w którym pracownik wykonuje swoją pracę. Nie musi martwić się więc ponoszeniem kosztów związanych z pozaplanowych przestojów firmy, czy też choroby pracownika. Agencja pracy tymczasowej daje także dużą elastyczność w dopasowywaniu ilości personelu do danych potrzeb firmy. Agencja pokrywa także zwiększone zapotrzebowanie na pracowników w czasie podwyższonego popytu na produkty firmowe. Takie agencje to również ogromna baza kandydatów pod kątem ilościowym, jak i profesji i kwalifikacji.

Na czym polega współpraca z agencją pracy tymczasowej?

Agencja pracy tymczasowej świadczy wiele usług, wśród których znajduje się m.in. pośrednictwo w znalezieniu zatrudnienia. To szczególnie popularne rozwiązanie wśród pracowników z Ukrainy, którzy mają ułatwiony dostęp do polskiego rynku pracy. Agencje pracy tymczasowej profesjonalnie i kompleksowo podchodzą do swoich obowiązków i zawsze mają na uwadze dobro zleceniodawców. Pracownicy z Agencji Zatrudnienia Kowsen-Pol specjalizują się w rekrutacji osób zza granicy, a przy tym wykorzystują znajomość lokalnego rynku pracy. Załatwiają niezbędne formalności do legalizacji pobytu, zaczynając od badań lekarskich, przez szkolenia BHP, prowadzenie dokumentacji pracowniczej, wypłacanie wynagrodzeń, aż po zakwaterowanie.

Czy warto współpracować z agencją pracy tymczasowej?

Rekrutacja, selekcja i zatrudnienie pracowników to czasochłonny i kosztowny proces, w szczególności w przypadku nagłych zmian na rynku pracy. Agencja pracy tymczasowej pozwala w tym zakresie zoptymalizować zarówno czas, jak i koszt procesów rekrutacji. To także miejsca, które pozwalają pozyskać specjalistów zza granicy i zalegalizować ich pobyt na terenie RP. Skorzystanie z usług agencji pracy tymczasowej daje więc możliwość elastycznego dostosowania zatrudnienia do bieżących potrzeb firmy. To również brak zewnętrznego obciążenia finansowego dla działu rekrutacji.