17 kwietnia 2020

Kategoria:
Inne

5 cech dobrych mebli eventowych

Wyobraź sobie idealny event, który organizujesz. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik – oprawa, wystrój, obsługa… a czy pamiętasz, o roli mebli eventowych? Wielu organizatorów często zapomina, że każdy szczegół ma znaczenie. Uczestnicy zwracają uwagę na wszystko – w tym na jakość, stan i wyposażenie imprezy. Trzeba więc się zaprezentować od najlepszej strony. Jakie powinny być meble tego typu?

Meble eventowe – czym muszą się charakteryzować?

Stoły, krzesła, stoiska… w skład mebli eventowych wchodzi wiele elementów. Jakie one powinny być?

  1. Solidne i wytrzymałe – przede wszystkim musi je cechować odporność na uszkodzenia, zarysowania i zniszczenia mechaniczne. Meble tego typu powinny również dobrze znosić niskie i wysokie temperatury oraz mieć stosowne certyfikaty, potwierdzające ich jakość.
  2. Estetyczne – wygląd jest nadzwyczaj ważny. Meble muszą być zadbane, ładne i atrakcyjne wizualnie. Jeśli chcesz, by goście byli zachwyceni imprezą, zadbaj o jej godną oprawę pod każdym względem.
  3. Lekkie – mimo solidności, meble nie mogą być ciężkie, głównie ze względu na częsty transport. Przy ich wyborze zwróć uwagę, czy są sztaplowane – czy da się je nasuwać jedno na drugie.
  4. Zróżnicowane – dobre meble eventowe trzeba dopasować do specyfiki wydarzenia. Tak więc warto pamiętać, że nierzadko niezbędne są zarówno kameralne stoliki, jak i stoły wieloosobowe. Niezastąpione bywają mobilne szatnie i stojaki bufetowe. Na wielu imprezach nie może zabraknąć ozdób do dekorowania stołów. Dopasuj więc meble do rodzaju uroczystości.
  5. Tematyczne – meble eventowe muszą być dobrane do specyfiki imprezy. Pamiętaj, że na klasycznym przyjęciu średnio się będą prezentowały ekstrawaganckie i neonowe dodatki. Zorganizuj wystrój zgodnie z tematyką.

Czy warto wynajmować meble eventowe?

Coraz więcej osób się decyduje na wynajem mebli eventowych. Jest to bardzo korzystne cenowo rozwiązanie. W zależności od potrzeb można wybrać styl mebli, ich budowę oraz rodzaj – dobrać je na dowolną okazję. Dzięki temu dysponujesz oryginalnym wyposażeniem – przy każdym wydarzeniu zupełnie odmiennym.

Jak mówi specjalista z firmy Gastro4rent, wybór mebli jest ogromny. Ponadto ich wynajem to także oszczędność czasu. Nie musisz się również martwić ich transportem w obydwie strony. Wypożyczalnie organizują przywóz i odbiór. Po ich stronie leży to, w jaki sposób zaplanować szczegóły techniczne całego przedsięwzięcia. Wystarczy, że ustalisz z firmą kwestie logistyczne oraz określisz, kiedy wyposażenie musi się znaleźć na miejscu i na jak długo jest Ci potrzebne.