Zimne przekąski na przyjęcia
15 listopada 2020

Kategoria:
Gastronomia

Zimne przekąski, których nie może zabraknąć na przyjęciu

Potrawy i napoje stanowią jeden z najważniejszych elementów, bez których przyjęcie nie może się odbyć. Organizatorzy poświęcają dużo czasu na wymyślenie menu dopasowanego do gustów przybyłych gości. Poza gorącymi daniami, konieczne jest też przygotowanie przekąsek. Które z nich będą łączyły w sobie smak i wygodę spożywania? Jakie przekąski warto przygotować na przyjęcie?

Po co przekąski na przyjęciach?

Na różnego rodzaju imprezach, takich jak wesela, komunie czy urodziny dużą rolę odgrywają gorące dania. Jednak są one podawane co kilka godzin, a czekanie na kolejną potrawę dla kogoś, kto jest głodny, może być frustrujące. Dlatego tak ważne jest przygotowanie również przekąsek. Ich zaletą jest fakt, że można się nimi częstować w dowolnym momencie przyjęcia. Są z reguły podawane po podzieleniu na mniejsze porcje, dlatego goście będą mogli spróbować wielu różnych potraw. Poza tym, bogaty wybór różnych propozycji sprawia, że każdy znajdzie jakąś przekąskę odpowiadającą jego gustom.

Przygotowywanie wielu rodzajów jedzenia może być męczące, zwłaszcza że przed przyjęciem trzeba się zająć też innymi sprawami. Na szczęście przekąsek nie trzeba robić samemu. Może się tym zająć firma cateringowa, taka jak Cateringuj. Powierzenie profesjonalistom przygotowania potraw to oszczędność czasu i nerwów. Nie trzeba też martwić się o smak potraw – w firmach cateringowych pracują zwykle doświadczeni kucharze, którzy zapoznają się z potrzebami klienta i opracują menu zgodne z jego wymaganiami.

Jakie przekąski na przyjęcie?

Przepisów na przekąski, które można przygotować jest bardzo dużo, ale istnieje kilka sprawdzonych opcji, które nadadzą się na każdą imprezę.

  • Talerz wędlin i serów. Naczynia z kawałkami mięsa i serów to świetny pomysł na przekąskę – jest szybka w przygotowaniu i wygodna w konsumowaniu. Wystarczy nabić pokrojone części na wykałaczkę lub widelec. Małe porcje umożliwiają spróbowanie wszystkich dostępnych opcji bez najadania się.
  • Warzywa „na jeden kęs”. Z pewnością warto też zadbać o przekąski bez mięsa, zwłaszcza z myślą o tych, którzy zrezygnowali z jego spożywania. W tym przypadku świetnie sprawdzą się takie warzywa jak korniszony, pomidorki koktajlowe, oliwki, czy ogórki i kolorowe papryki pokrojone na kawałki. Z tych składników można też zrobić koreczki.
  • Można je zrobić na przykład z ciasta francuskiego, tortilli lub naleśników wypełnionych warzywami, wędliną, serem albo dowolnym farszem.
  • Sałatki. W tym przypadku wybór jest ogromny. Można łączyć ze sobą warzywa, mięso, ser, ryby i wymieszać wszystko z sosem o dowolnym smaku. Możliwości zrobienia sałatek jest tak dużo, że na pewno nie będzie problemu z przygotowaniem przekąsek trafiających w gusta gości.
  • Jajka z nadzieniem. Można wypełnić je majonezem, ciekawą pastą czy warzywami. Tutaj również opcji jest bardzo dużo.

Jeśli mimo wszystko nie masz pomysłu, co przygotować dla gości albo nie chcesz zajmować się gotowaniem przed przyjęciem, zamówienie cateringu będzie świetnym pomysłem. Profesjonaliści podadzą pyszne, często zaskakujące przekąski, które zachwycą Twoich gości.