Papierowe torby cateringowe
20 marca 2022

Kategoria:
Gastronomia

Z jakich toreb korzystają przy dostawach firmy cateringowe?

Torby cateringowe są niezbędne w lokalach serwujących dania na wynos. Restauratorzy często stają przed dylematem, jakie opakowania zastosować do transportu i dystrybucji swoich wyrobów. Czy pozostać przy sprawdzonych foliowych reklamówkach, czy też zgodnie z aktualnymi trendami postawić na torby papierowe? Które z nich są popularniejsze w branży cateringowej?

Najpopularniejsze rodzaje toreb cateringowych

Zamawiając posiłek z dostawą do domu lub przekąski na imprezę, można spotkać się z różnymi rodzajami opakowań, w jakie zapakowane będą potrawy. Większość lokali korzysta z papierowych toreb cateringowych. Są one pojemne i wytrzymałe, dzięki czemu zmieści się do nich nawet wielodaniowy posiłek. Ponadto łatwo można umieścić na nich reklamowy nadruk lub logo firmy, pełnić więc będą również funkcję promocyjną. Papierowe torby są też przyjaźnie odbierane przez konsumentów, jako przejaw troski o środowisko naturalne.

Wiele firm cateringowych wciąż jednak wybiera foliowe opakowania na swoje dania. Wybór ten może być podyktowany nie tylko oszczędnością i wygodą, ale również względami praktycznymi. Torby z tworzywa sztucznego nie absorbują ciekłych substancji ani nie ulegają zniszczeniu pod ich wpływem, co może zdarzyć się w przypadku opakowań papierowych. Sprawdzają się więc do pakowania pojemników z zupą, sosem czy sałatką, które podczas transportu mogą ulec rozszczelnieniu.

Jak wybrać najlepsze torby do firmy cateringowej?

Niezależnie od materiału, z jakiego wykonane jest opakowanie, podstawowym kryterium przy jego wyborze jest jakość produktu. Dobrze zaprojektowane i wykonane torby cateringowe zapewnią łatwy transport posiłków, bez ryzyka uszkodzenia opakowania po drodze. Warto też zwrócić uwagę na cenę produktu. Wytrzymałość i estetyka toreb nie muszą bowiem iść w parze z wysokimi kosztami – hurtownie i producenci często oferują dobrej jakości opakowania w atrakcyjnych cenach, a przy stałej współpracy można liczyć na dodatkowe zniżki.

Gdzie kupić torby cateringowe?

Dla obiektów gastronomicznych serwujących dania na wynos najlepszym wyborem będą zakupy w sklepie oferującym zarówno plastikowe, jak i foliowe opakowania, którego pracownicy doradzą, jak wybrać te najlepsze. Takie możliwości oferuje m.in. hurtownia Capital Packaging, od wielu lat zajmująca się dystrybucją różnego typu opakowań. Zakup toreb cateringowych w sprawdzonym internetowym sklepie to oszczędność czasu i pewność terminowej dostawy. Jest to niezwykle ważne w branży gastronomicznej, gdzie nie można pozwolić sobie na przestoje czy opóźnienia.