tort urodzinowy
11 kwietnia 2022

Kategoria:
Gastronomia

Tort urodzinowy ze zdjęciem to świetny pomysł na urodziny

Urodziny to świetna okazja na zjedzenie pysznego tortu. To wypiek, który kojarzy się z odświętnością i celebracją. Zazwyczaj jest podawany tylko przy ważnych okazjach. Warto wybrać pracownie, która słynie z wyjątkowych tortów. To także ciekawy pomysł na prezent urodzinowy dla solenizanta. Jaki powinien być idealny wypiek na taką okazję? Dowiedz się, dlaczego warto wybrać tort urodzinowy ze zdjęciem.

Dlaczego podaje się w urodziny tort?

Czy wiesz, że już w starożytności były wyrabiane torty? Choć ich smak nie przypominałby dzisiejszych wypieków, to już wtedy miały okrągłą formę. To dlatego, że kojarzy się ona z doskonałością oraz cyklem życia. Torty to niezwykły prezent na urodziny, kiedy świętuje się zamknięcie kolejnego roku solenizanta i rozpoczęcie nowego. Stworzenie takiego wypieku wymaga niemałych umiejętności cukierniczych. Warto także pamiętać, że tort to wypiek kilkuwarstwowy, w którym blaty są przekładane:

  • kremem,
  • lodami,
  • bitą śmietaną,
  • musami.

Do tego jest dekorowany np. masą cukierniczą czy owocami. To odróżnia go od ciasta. Najczęściej zamawiając urodzinowy tort, korzysta się z usług profesjonalnych pracowni cukierniczych, takich jak Kraina Słodkości. W ten sposób można mieć pewność, że tort urodzinowy będzie świetnie smakował i estetycznie się prezentował.

Jaki tort wybrać na urodziny?

Zamawiając tort urodzinowy, warto wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • smak

W dzisiejszych czasach można zamówić wypieki o różnorodnym smaku. W praktyce każdy coś znajdzie dla siebie bez względu na to, czy jest miłośnikiem czekolady, czy woli bardziej owocowe smaki. Dobra cukiernia stworzy tort o niezwykłym smaku.

  • alergie

Orzechy to często stosowany składnik w tortowych kremach. Jeśli solenizant lub osoby, które będą na przyjęciu urodzinowym, mają uczulenie na nie, warto poinformować wcześniej o tym cukiernie. Dzięki temu w torcie nie będzie alergenów.

  • wygląd

Współcześnie torty występują w różnych kształtach i formie dekoracji. Chętnie są wybierane  wypieki ze zdjęciami lub w kształtach nawiązujących do zainteresowań solenizanta. Zwracając uwagę na te czynniki, wybierzesz smaczny i piękny tort.

Czy tort ze zdjęciem na urodziny to świetny pomysł?

Dekoracja tortu opłatkiem z jadalnym wydrukiem zdjęcia to popularny wybór wśród wielu osób. Taka ozdoba może przedstawiać solenizanta, jego hobby lub ulubioną bajkę, jeśli tort jest dla dziecka. Dając w ramach prezentu urodzinowego wypiek ozdobiony zdjęciem, można pokazać solenizantowi, że jest najważniejszą osobą tego dnia.