tort dla dziecka
16 sierpnia 2021

Kategoria:
Gastronomia

Tort na urodziny dla dziecka – inspiracje dekoracyjne

Każde dziecko marzy o wyjątkowych, niezapomnianych urodzinach. Jednym z ważniejszych elementów, których obecność na przyjęciu urodzinowym jest obowiązkowa, jest tort. Aktualna oferta wyrobów cukierniczych w tym zakresie jest niezwykle bogata nie tylko pod względem smaku, ale też dekoracji. Czym kierować się przy wyborze najlepszego tortu dla malucha? Jak zadbać o jego odpowiednią dekorację, która zaskoczy solenizanta? Podpowiadamy.

Inspiracje dekoracyjne – jak wybrać najpiękniejszy tort?

Wiele osób, a już szczególnie dzieci zwraca uwagę w tortach nie tylko na smak, ale przede wszystkim na ich wygląd. Odpowiednia dekoracja sprawia, że maluchy chętniej próbują smakołyku, a co najważniejsze dla rodziców – na ich twarzach pojawia się ogromna radość. Jednym z ciekawszych wyborów ozdób są motywy z bajek, ulubionych kreskówek czy zabawek. Ich wykonanie często jest pracochłonne, jednak doświadczone i utalentowane osoby wykonują wyjątkowe cukiernicze wyroby artystyczne – wyjaśnia ekspert z Pracowni tortów na zamówienie „Słodkie marzenie”.

Jeszcze nie tak dawno popularne były torty w kształcie koła lub prostokąta. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się wersje piętrowe, ale też przybierające każdy inny, dowolny kształt – misia, piłki, klocków i wielu innych. Wybierając odpowiednią formę, warto wziąć pod uwagę nie tylko upodobania solenizanta, ale też wielkość tortu.

Jeśli chodzi o dekoracje, to najczęściej torty są pokrywane kremem, bądź oblewane czekoladą. Mogą być również wykończone jadalnym brokatem, opłatkiem cukrowym czy cukrowymi figurkami. Zlecając wykonanie tortu artyście, warto dokładnie poznać preferencje dziecka, ale też zainspirować się dotychczasowymi realizacjami wykonawcy. Połączenie różnych rozwiązań pozwala uzyskać niepowtarzalny efekt.

Jaki smak tortu wybrać dla malucha?

Wybierając smak tortu dla malucha, należy pamiętać, że dzieci mają specyficzne preferencje smakowe. W pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę upodobania solenizanta. Jeśli uwielbia np. czekoladę – czekoladowy tort będzie doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak preferuje słodko-kwaśne połączenia, warto wybrać śmietankowy krem w połączeniu z różnymi, kwaskowatymi owocami.

Szczególną uwagę należy zwrócić na torty urodzinowe dla dzieci, które borykają się z alergią i innymi problemami ze strony układu pokarmowego. Jeśli Twoja pociecha ma takie problemy, należy szczególnie zwrócić uwagę na rodzaj wykorzystanych składników i ich jakość. Co więcej, warto zadbać o dostosowanie smaku i jakości słodyczy nie tylko do solenizanta, ale też do gości.