22 lutego 2021

Kategoria:
Gastronomia

Terminowa dostawa kawy i herbaty od doświadczonego dystrybutora do Twojego biura

Trudno wyobrazić sobie biuro bez kawy i herbaty. I o ile pracownicy, którzy nie znajdą swojego ulubionego napoju, będą co najwyżej rozczarowani, o tyle w przypadku klientów i kontrahentów, którzy odwiedzą biuro, brak napojów będzie świadczył o słabej organizacji. Dlatego terminowa dostawa kawy i herbaty od doświadczonego dystrybutora jest tak ważna – i szczególnie istotne jest to, aby były to napoje najwyższej jakości.

Dlaczego w Twoim biurze nigdy nie powinno zabraknąć kawy i herbaty?

Biuro to nie tylko miejsce pracy, ale również spotkań z klientami, partnerami biznesowymi lub kontrahentami. Często również tymi potencjalnymi, na których należy zrobić jak najlepsze wrażenie. Nie tylko czystość, ogólny wygląd i profesjonalizm miejsca oraz pracowników zrobi na gościach wrażenie. Ważne są również detale, takie jak właśnie pyszna, świeżo palona i zmielona tuż przed podaniem kawa albo też filiżanka aromatycznej herbaty. Drobiazg, jakim jest idealnie parzona kawa lub herbata to znak, że dbamy o dobre samopoczucie oraz zadowolenie naszych partnerów. To gest gościnności, którego nie może zabraknąć, niezależnie do tego, jakiego rodzaju rozmowy są prowadzone – bardziej lub mniej profesjonalne.

Również w przypadku pracowników biura coraz większą uwagę przywiązuje się do aspektów pozapłacowych. Dobra kawa to już podstawa każdego biura, jak również jeden z profitów takich jak opieka medyczna czy karta multisport.

Kawa i herbata w biurze – motywuje do pracy i sprzyja integracji

Kawa i herbata to nie tylko miły przerywnik w pracy, ale również okazja do integracji pracowników, wymiany informacji oraz doświadczeń. Wbrew pozorom nie jest to marnotrawstwo czasu, który mógłby zostać poświęcony na pracę – w trakcie integracji w firmowej kuchni pracownicy wymieniają się cennymi informacjami, które w innej sytuacji nie rozeszłyby się po firmie. Dyskusje przy filiżance mogą doprowadzić do powstania ciekawych i kreatywnych pomysłów, które następnie będą mogły zostać zrealizowane. Kto wie, być może kawa natchnie pracowników do wprowadzenia innowacji, które zmienią oblicze firmy?

Dlatego tak ważne jest, aby kawa i herbata były dostarczone zawsze na czas, od doświadczonego dystrybutora. Dzięki temu nigdy nie zabraknie ulubionego napoju pracowników. Rozgrzewające i pobudzające do pracy napoje, do tego najwyższej jakości i prosto z dostawą do biura oferuje firma Julius Meinl, producent kawy i herbaty. Firma, której początki sięgają 1862 roku, nadzoruje każdy etap produkcji, dlatego również Twoja firma może mieć pewność, że dostarczane napoje będą najwyższej jakości.

Jaka kawa i herbata będą najlepsze do biura?

Nie da się trafić w gust wszystkich pracowników oraz odwiedzających biuro, jednak istnieje kilka zasad, dzięki którym kawa i herbata będą smakowały niemal wszystkim. Przede wszystkim najważniejsza jest jakość napojów – kawa powinna być w ziarnach, aby możliwe było zmielenie jej tuż przed podaniem.

Pomocny będzie dobry wydajny oraz regularnie czyszczony ekspres. W biurach o niskim zatrudnieniu doskonale sprawdza się ekspres na profesjonalne kapsułki z prawdziwą kawą, które Julius Meinl również posiada w swojej ofercie.

Do kaw mlecznych, które najczęściej spożywane są w biurze wyposażonym w ekspres do kawy, najlepiej sprawdzą się kawy średnio lub ciemno palone. Doskonałe będą również mieszanki arabiki z robustą, które doskonale pasują do mleka, a jednocześnie mają większą zawartość kofeiny – a tym samym lepiej pobudzają do pracy. Równie dobre będą kawy 100% arabica, zwłaszcza z terenów Ameryki Południowej oraz Środkowej, które charakteryzują się łagodnym smakiem i mniejszą kwasowością. Taka kawa powinna smakować każdemu.

A co z herbatą? Najbardziej uniwersalna będzie herbata czarna oraz często wybierana herbata zielona. Najlepiej od tego samego dostawcy co kawa, będzie to ogromnym ułatwieniem dla obsługi biura. Dobrym wyborem będą również herbaty owocowe, ewentualnie popularne zioła, takie jak mięta lub rumianek. Jeśli zastanawiamy się nad herbatą sypaną lub w torebkach, w biurze łatwiejsza w użyciu będzie herbata w torebkach, do której nie potrzeba zaparzacza. Wystarczy po odpowiednim czasie parzenia po prostu wyjąć i wyrzucić saszetkę.