5 kwietnia 2019

Kategoria:
Gastronomia

Słodkie stoły. Czym są candy bary?

Candy bary, które przybyły do nas zza oceanu, cieszą się coraz większą popularnością. Uświetniają przyjęcia weselne, chrzciny, komunie, imprezy firmowe. Słodki stół to nie jest zwykły stół z ciastem i kawą. Równie ważne jak to, co podajemy jest to, w jaki sposób to podajemy. Odpowiednio dobrana oprawa wzmacnia apetyczny wygląd deserów. Sprawdźmy, co sprawia, że candy bary są tak wyjątkowe.

Słodkie okazje

Candy bar to wydzielone na przyjęciu miejsce, gdzie umieszczone są zaaranżowane w atrakcyjny sposób stoły ze słodkościami. Od pewnego czasu niezaprzeczalnie królują jako atrakcje przyjęć weselnych. Sprawdzą się też na innych wyjątkowych przyjęciach, takich jak: wieczory panieńskie i kawalerskie, urodziny, studniówki, imprezy firmowe, chrzciny, komunie i imprezy dla dzieci. Zdarza się, że candy bary zastępują tradycyjne torty. Trudno się dziwić, ich forma, estetyka i ogromny wybór słodkości robią naprawdę duże wrażenie.

Nie takie małe co nieco

Słodki bufet wypełniony jest po brzegi. Słodkości mogą być rozmaite: lizaki, żelki, cake popsy (pieczone ciasta umieszczone na patyczkach, przypominają lizaki), babeczki, bezy, ciasteczka, praliny. Oprócz tego koktajle w butelkach i słoiczkach z rurkami, desery w pucharkach. Ale słodki bufet nie oznacza wcale braku tradycyjnych ciast – łączymy je z innymi słodkościami i mamy coś dla przywiązanych do tradycji smakoszy. Jak mówi przedstawiciel firmy Klapec, producenta lodów mistrzowskich i słodkości:

Nasze candy bary to wachlarz pełen możliwości. Pobudzają przede wszystkim zmysł smaku, ale też wzroku, tworząc niepowtarzalną, harmonijną całość. To klient decyduje o tym jak dany stół ma wyglądać i z jakich smakołyków oraz elementów dekoracyjnych ma się składać. My pomagamy w wyborze, przygotowujemy słodkości z najlepszych produktów i naturalnych składników oraz aranżujemy stół.

Nawet najbardziej odporni na słodycze, skuszą się na ofertę candy baru lub przynajmniej popatrzą z zachwytem.

Aranżacja candy baru

To bardzo ważne, aby zarówno słodkości, jak i ich aranżacja były spójne z motywem przewodnim przyjęcia. Smakołyki dobierane są kolorystyką i rodzajem, a kawałki ciasta są estetycznie pokrojone i ułożone. Do słodkości dobierane są odpowiednie ozdoby: do stylizacji romantycznej mogą to być kwiaty, girlandy, perełki. W stylizacji eleganckiej i klasycznej dominować będzie biel, beż, złoto, kryształy. Na przyjęcia dla dzieci sprawdzą się baloniki, kolorowe bibułki do babeczek, a świetnym rozwiązaniem będą torebeczki na słodycze, które dzieci będą mogły nosić ze sobą.

Aranżacja candy barów to także takie dopasowanie wszystkich elementów, aby stół był wygodny w użytkowaniu. Profesjonaliści przygotowujący słodki stół z pewnością zadbają o to, aby był wypełniony po brzegi, ale też aby nie był przeładowany.

Dobrze zaaranżowany candy bar może być prawdziwą ozdobą przyjęcia.