Restauracja przyjazna dzieciom
2 października 2021

Kategoria:
Gastronomia

Restauracja przyjazna dzieciom w Straszynie 

Straszyn to rozległa, urokliwa miejscowość w powiecie gdańskim (znajduje się 22 km od jego „stolicy”). Od 1910 r. działa tutaj elektrownia wodna przy Jeziorze Straszyńskim, która stanowi jeden z symboli całego regionu. To doskonałe miejsce na nocleg, także dla większych rodzin – na terenie wsi znajdują się lokale ze specjalnie przygotowanymi atrakcjami i menu dla dzieci.

Wakacje powinny być przyjemne nie tylko dla najmłodszych, ale i dla ich rodziców. Znalezienie chwili dla siebie jest możliwe wtedy, gdy dzieci są zajęte zabawą po skończonym posiłku. Kącik dla maluchów stanowi jednak wytchnienie zarówno dla mamy i taty, którzy mogą odpocząć i wypić kawę, jak i szkrabów znudzonych siedzeniem przy stole. Dziewczynki i chłopcy malują kolorowanki, czytają lub oglądają książki oraz beztrosko bawią się pluszakami i lalkami. W tym samym czasie dorośli mają okazję do odpoczynku.

Straszyn – lokale gastronomiczne z menu dla dzieci 

Restauracje, które oferują kącik zabaw dla najmłodszych i specjalnie skomponowaną kartę dań stanowią doskonałe miejsce dla większych i mniejszych rodzin. Wiele rodziców wybiera lokale zapewniające menu dla dzieci, ponieważ ich latorośle nie przepadają za tradycyjną, ale ciężką kuchnią. Potrawy przygotowywane są tak, aby zadowolić „wrażliwe” podniebienia maluchów i zadbać o ich delikatny żołądek, a zarazem dostarczyć im wszystkich składników odżywczych – w końcu potrzebują dużo siły, aby w pełni cieszyć się latem.

Jednym z takich lokali jest restauracja Miód Malina w Straszynie. Szefowie kuchni podejmują się prób kreatywnego podejścia do „klasycznego” menu dla dzieci, proponując lekkie mięsko drobiowe albo makarony z aksamitnymi, aromatycznymi sosami. Karta dań nie byłaby jednak kompletna bez „znanych oraz lubianych” nuggetsów, które wyróżniają się chrupiącą, pyszną panierką o silnie strzeżonej recepturze. Po takim posiłku każdy maluch ma siłę na dalsze psoty w kąciku zabaw, a jego rodzice mogą spokojnie posmakować ulubionej kawy.

Czemu obecność menu dla dzieci jest ważna? 

W lokalach, w których nie znajduje się menu dla dzieci rodzice muszą zwykle zamówić danie o „nieadekwatnych” rozmiarach dla malucha. Szkrab nie da rady zjeść całego posiłku, a miejsca noclegowe zazwyczaj nie mają mikrofalówki, przez co nie można odgrzać jedzenia. Najmłodszym czasem w ogóle nie podoba się to, co znajduje się w karcie takiej restauracji, ponieważ jest ona dostosowana do dorosłych konsumentów – marudzą, są dosyć niespokojne, a przede wszystkim pozostają głodne. Rozwiązaniem jest wybór lokali otwartych na dzieci.