Przepis na idealną romantyczną kolację
21 grudnia 2017

Kategoria:
Gastronomia

Przepis na idealną romantyczną kolację

Przede wszystkim – dobre menu

Jeśli chcemy stworzyć romantyczną atmosferę do kolacji, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad odpowiednim menu. Co to znaczy?

Przede wszystkim wybieramy taki jadłospis, który będzie odpowiadała gustowi zarówno naszemu, jak i zaproszonej przez nas osoby – radzi przedstawiciel toruńskiej restauracji Róże i Zen.

Wieloletni partnerzy nie powinni mieć z tym problemu – nieco trudniej jest odgadnąć osoby, z którą spotykamy się w takich okolicznościach po raz pierwszy. W tej sytuacji najlepiej będzie postawić na coś neutralnego, coś w czym każdy znajdzie coś dla siebie, czyli przede wszystkim kuchnię polską oraz ewentualnie francuską lub włoską, które już zdążyły się zadomowić w polskich domach. Wybieranie na pierwszą randkę lokali specjalizujących się w kuchni japońskiej, amerykańskiej lub indyjskiej jest dość ryzykowne, gdyż nie wszyscy przepadają za tak specyficznymi potrawami. Przy okazji pamiętajmy o tym, że wiele osób przestrzega diety ze względów światopoglądowych lub zdrowotnych – to również powinniśmy uwzględnić wybierając miejsca.

Odpowiedni wystrój wnętrza

Jeśli już wiemy, co chcemy zjeść w towarzystwie bliskiej nam osoby, warto zaznajomić się z wyglądem lokali specjalizujących się w wybranej przez nas kuchni. Wystrój wnętrza jest niezwykle istotny, gdyż buduje renomę miejsca, a także wiele mówi o nas samych, np. czy mamy dobry gust. Nie wspominając o tym, że w ładnych miejscach panuje po prostu przyjemna atmosfera, czas lepiej w nich mija. Stylowe meble, ładne dekoracje na ścianach, świeczki na stołach i elegancka zastawa to klasyczny zestaw, bardzo dobrze kojarzący się z romantycznością.

Oprawa muzyczna

Kolejną kwestią, która w dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie w czasie romantycznej kolacji jest odpowiednia muzyka. Warto zajrzeć wcześniej do lokalu, żeby upewnić się, jakiego typu repertuar jest tam grany, jakie gatunki, jacy wykonawcy, czy muzyka jest puszczana z odtwarzacza, radia czy może w lokalu pracują muzycy grający na żywo. To ostatnie rozwiązanie jest szczególnie pożądane przez klientów. Z kolei jeśli chodzi o gatunki, najbardziej odpowiedni będzie jazz oraz spokojna muzyka instrumentalna – rock, disco, elektronika mogą być zbyt narzucające się i zamiast tworzyć miłe tło do rozmowy, staną się zwykłym rozpraszaczem uwagi.