20 grudnia 2021

Kategoria:
Gastronomia

Przegląd nowoczesnych rozwiązań w zakresie techniki piekarniczej

Piekarnictwo w ostatnich latach bardzo się zmieniło. Za tak dynamiczny rozwój odpowiadają między innymi nowoczesne urządzenia, które znacznie usprawniają pracę piekarzy. Z roku na rok wypuszczane są coraz nowsze modele, produkowane z myślą o podniesieniu wydajności piekarni, a także z troską o środowisko i minimalizowanie ryzyka marnowania żywności. Przedstawiamy przegląd nowoczesnych rozwiązań w zakresie techniki piekarniczej.

Piece do wypiekania                                       

Piece do wypiekania to podstawowe urządzenia, bez których praca w piekarni byłaby niemożliwa. I choć wszystkie modele spełniają swoją podstawową funkcję, czyli wypiekają pieczywo, to najnowsze modele mają znacznie więcej funkcjonalności do zaoferowania.

Dla przykładu, piece konwekcyjne wypuszczane na rynek w ostatnich latach to niezwykle energooszczędne urządzenia. Wyróżniają je m.in. takie funkcje jak tryb uśpienia, dzięki któremu możliwe jest przywrócenie pieca do optymalnej temperatury stanu gotowości, ograniczając przy tym znacząco zużycie energii czy programowanie za pomocą USB, zmniejszające emisję dwutlenku węgla.

Co więcej, nowoczesne piece są także niezwykle proste w obsłudze. Wyposażone są w kolorowy, czytelny ekran dotykowy, który po krótkim wyjaśnieniu obsłużą wszyscy pracownicy piekarni. W celu usprawnienia pracy piece piekarnicze posiadają także takie funkcje jak zaprogramowanie timera na kilka dni do przodu czy uruchomienie kilku osobnych cyklów pieczenia jednocześnie. Rozwiązaniem zasługującym na uwagę jest również system mycia komory wypiekowej.

Nowoczesne piece, np. konwekcyjne czy modułowe, a także inne urządzenia przeznaczone do zakładów piekarniczych, znaleźć można w ofercie firmy Guz Technika Piekarnicza. Do wyboru mamy zarówno modele nowe, jak i używane, po profesjonalnej renowacji. Firma ta zajmuje się nie tylko samą sprzedażą nowoczesnych sprzętów, ale także ich serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym, a nawet dostawą i montażem, wraz z próbnym rozruchem.

Dzielarko-zaokrąglarka automatyczna

Okrągły kształt bułek dawniej zawdzięczany był jedynie pracy rąk. Dziś tę pracę również wykonują maszyny. Wydajność dzielarko-zaokrąglarek automatycznych potrafi osiągać niesamowite rezultaty. Najlepsze modele są w stanie uformować nawet ponad 3000 bułek w godzinę! Dotykowy ekran tego urządzenia skrywa w sobie dziesiątki programów pozwalających na przygotowanie bułek o różnej gramaturze. Dzielarko-zaokrąglarki automatyczne przejmują na siebie cały proces – po podaniu ciasta do specjalnego leja, dzielą go na części, a następnie formują bułki o wybranej masie.