17 lipca 2017

Kategoria:
Gastronomia

Co powinno wyróżniać idealną salę weselną?

Dzień ślubu jest jednym z najważniejszych dni w naszym życiu. Dlatego staramy się zadbać o wszystkie szczegóły, a jedną z kluczowych decyzji jest ta związana z salą weselną. Niegdyś wystarczyła remiza strażacka albo sala gimnastyczna w szkole. Dzisiaj mamy coraz większe wymagania. Chcemy, aby przyjęcie weselne było wyjątkowe, a miejsce, w którym przygotowujemy przyjęcie – idealne. Czym powinno się wyróżniać?

Wielkość sali

Jednym z kluczowych elementów, które powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze idealnej sali weselnej, jest jej wielkość. Z tego powodu zanim zamówimy lokal, musimy wiedzieć, jaką liczbę gości planujemy zaprosić. Nie możemy dopuścić do sytuacji, kiedy uczestnicy wesela nie będą mieli gdzie usiąść. Byłoby to powodem do zawstydzenia dla młodej pary i smutku dla gości, którzy mogą pomyśleć, że zostali pominięci. Zawsze lepiej jest, żeby okazało się, że postawiliśmy za dużo krzeseł, niż nawet o jedno za mało. Ponadto, liczą się nie tylko miejsca do siedzenia, ale również wielkość parkietu do tańczenia. Zbyt duży ścisk powoduje dyskomfort i zniechęca do zabawy.

Różnorodność potraw weselnych

Poza salą ogromne znaczenie ma menu, które oferuje lokal. Jeśli jedzenie nie będzie smaczne, przyjęcie na pewno nie zostanie uznane za udane. Dla gości bardzo istotna jest jakość podawanych potraw oraz ich smak. Młoda para powinna mieć możliwość wyboru z całej gamy dań, zarówno tych tradycyjnych, z mięsem, jak też jarskich czy wegeteriańskich. Powinniśmy uwzględniać dietę naszych gości, zwłaszcza gdy zdajemy sobie sprawę, że nie jedzą pewnych produktów. W przeciwnym razie będą zmuszeni oddać kelnerom większość potraw, które zostaną im zaserwowane.

Profesjonalna obsługa

Idealna sala weselna to także profesjonalna obsługa. Kelnerzy serwujący potrawy i zajmujący się gośćmi powinni być uprzejmi, taktowni i uśmiechnięci. Muszą cały czas zwracać uwagę na uczestników wesela, zabierać brudne talerze i reagować na potrzeby osób biorących udział w przyjęciu.

Nie powinni się przy tym zbytnio wyróżniać, ponieważ idealny kelner to tak naprawdę niewidzialny kelner – komentuje nasz rozmówca z Sali z klasą z Pruszkowa.

Noclegi dla gości

Odpowiedni lokal będzie też posiadać noclegi dla zaproszonych gości. Dzięki temu nie będą zmuszeni martwić się o miejsce do spania, szczególnie, kiedy przyjeżdżają z daleka. Kwestie uregulowania płatności zależą od młodej pary. Niektórzy świeżo upieczeni małżonkowie decydują się zapłacić za swoich gości albo za najbliższych członków rodziny, w wielu przypadkach jednak goście mogą zostać poproszeni o samodzielną zapłatę. Jeśli zwrócimy uwagę na niniejsze elementy, przyjęcie weselne na pewno będzie niezapomniane.