24 lipca 2017

Kategoria:
Gastronomia

Podstawy do stolików – idealne rozwiązanie do restauracji czy kawiarni

Udając się do kawiarni bądź restauracji, zazwyczaj spodziewamy się nie tylko doskonałego menu, ale też przyjemnego otoczenia. Wystrój sal restauracyjnych czy wyposażenie ogródków kawiarnianych, z których tak chętnie korzystamy w sezonie letnim, musi być wygodne i atrakcyjne wizualnie. Z punktu widzenia właściciela lokalu liczy się także solidność mebli, łatwość ich czyszczenia i przechowywania.

Prowadzenie własnego biznesu zawsze jest dużym wyzwaniem, ale to właśnie branża HORECA należy do zdecydowanie najtrudniejszych – mówi specjalista z firmy Miladesign.

Przedsiębiorcy, działający w hotelarstwie i gastronomii, muszą mierzyć się ze wszystkimi problemami znanymi biznesmenom działającym w innych obszarach, a dodatkowo stale czuwać nad poziomem zadowolenia swoich klientów, czyli gości.

Wybór mebli dla gastronomii

Jednym z najważniejszych zadań przed uruchomieniem działalności gastronomicznej jest odpowiednie wyposażenie lokalu. Pozostawmy w tym momencie kwestię specjalistycznego sprzętu kuchennego, a skupmy się jedynie na meblach przeznaczonych do użytkowania przez gości, czyli znajdujących się w części reprezentacyjnej restauracji czy kawiarni.

Najważniejszym elementem wyposażenia każdej jadalni jest oczywiście stół. Wybór stołów do gastronomii w niczym nie przypomina jednak poszukiwania sprzętów domowych. Tym raz szukamy nie jednego, ale kilku, a nawet kilkudziesięciu stołów, musimy liczyć się więc ze sporą inwestycją i, o ile to możliwe, szukać najkorzystniejszych ekonomicznie rozwiązań.

Najrozsądniejszym wyborem podczas urządzania lokali gastronomicznych wydaje się sięgnięcie po meble modułowe. Wybór żeliwnych podstaw lub stalowych nóg pod stoliki daje gwarancję wysokiej jakości mebli. Takie elementy, prawidłowo użytkowane, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, o które nie trudno w zatłoczonych kawiarniach.

Idealne podstawy do stolików

Metalowe podstawy do stolików są malowane proszkowo na różne kolory z palety RAL, co zapewnia wysoką estetykę stołów i możliwość wkomponowania ich we wnętrza o rozmaitych aranżacjach. Zróżnicowane kształty podstaw i style nóg do stolików pozwalają zaspokoić różne gusta i znaleźć propozycję właściwą dla każdego stylu.

Zanim zdecydujemy się na zakup podstawy do stolików, warto zastanowić się nad tym, z jakiego materiału będą wykonane blaty. Decydując się na szklane stoliki musimy pamiętać o odpowiednim wyborze sposobu łączenia podstawy z blatem i, w razie konieczności, zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria.

Jeszcze inne aspekty należy brać pod uwagę szukając stołów do dużych restauracji czy sal bankietowych i konferencyjnych. W takich wnętrzach często zachodzi potrzeba zmiany konfiguracji mebli i usunięcia niektórych sprzętów. W takich sytuacjach nieocenione będą stoły na stelażach składanych czy z uchylnymi blatami, które można składować na niewielkiej przestrzeni.