28 czerwca 2017

Kategoria:
Gastronomia

Obiad komunijny – Dlaczego warto go zorganizować w restauracji?

Pierwsza Komunia Święta postrzegana jest przede wszystkim z perspektywy przystępującego do niej dziecka jako jeden z najważniejszych dni w jego życiu. Tymczasem zapomina się, że dla jego rodziców dzień ten wiąże się z wielkim stresem i ogromem pracy przy przygotowaniu przyjęcia. Istnieje jednak alternatywne wyjście, czyli organizacja obiadu komunijnego w restauracjach – jakie są jego zalety i czy warto się na nie zdecydować?

Organizacja prosta jak wykonanie telefonu

Jeśli planujemy zorganizować przyjęcie komunijne w domu, musimy nastawić się na wykonanie mnóstwa czynności, które będą stanowić wyzwanie dla nawet najbardziej obrotnych. Zaczyna się od długich i wyczerpujących zakupów – na przyjęciu zjawi się spore grono rodzinne, każdą z osób trzeba odpowiednio ugościć. Zakupy są o tyle trudne, że w tym samym czasie hipermarkety pełne są innych rodziców, którzy również przygotowują przyjęcie dla swoich pociech. Po zakupach przychodzi kolej na gotowanie, które jest jeszcze trudniejsze i warto zabrać się za nie kilka dni przed planowanym przyjęciem. A nie można przecież zapomnieć jeszcze o sprzątaniu, przygotowaniu naszej pociechy do uroczystości, czy chociażby obsługiwaniu gości już w trakcie przyjęcia. Podsumowując – czeka nas bardzo dużo pracy, nieodłącznie związanej ze stresem, gdyż każde niepowodzenie może zaważyć na tym, czy przyjęcie się uda czy nie.

Organizacja przyjęcia w restauracji jest znacznie bardziej komfortowym rozwiązaniem – twierdzi właścicielka hotelu Elko w Elblągu, zajmującego się również przygotowanie imprez okolicznościowych – Wystarczy zarezerwować miejsce i wybrać odpowiednie menu.

Oszczędzamy w ten sposób siły, nerwy i wolny czas, impreza zostanie zapięta na ostatni guzik bez naszego udziału.

Odpowiednia atmosfera

Pierwsza komunia święta to wielki dzień nie tylko dla dziecka, ale również jego najbliższej rodziny, dlatego należy go odpowiednio celebrować. Trudno wczuć się w atmosferę święta, jeśli gospodarze – i nie rzadko również dziecko – zajęte są bardziej podawaniem do stołu, niż kontaktem z członkami rodziny. Często podnoszony jest argument przeciwko przyjęciom komunijnym w restauracji, iż zabija to domową atmosferę, warto jednak pamiętać, że to nie miejsce czyni klimat, lecz ludzie w nim zebrani.

Koszty

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, przyjęcie komunijne w restauracji nie musi być wiele droższe od imprezy domowej. Pamiętajmy, że nie liczy się jedynie kwota pieniędzy, którą wydamy na zakupy, ale również czas i energia potrzeba do organizacji obiadu dla dużej liczby gości.