Stół na sali weselnej
15 marca 2022

Kategoria:
Gastronomia

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach sali weselnej?

Ślub i wesele to jedno z najszczęśliwszych wydarzeń życia. Zazwyczaj towarzyszą mu wielkie emocje, a przygotowania do niego pochłaniają wiele energii. Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniej sali weselnej to prosta sprawa, jednak doświadczenie uczy, że trzeba się przy tym zastanowić nad paroma istotnymi sprawami. Jakie aspekty wziąć pod uwagę przy wyborze sali weselnej?

Data ślubu i lista gości

Termin ślubu to jest pierwsze, co Młoda Para w ogóle ustala. Jest to jak najbardziej słuszne, bo najlepsze sale weselne są zarezerwowane nawet kilka lat wcześniej. Z ustaleniem daty ślubu i wesela wiąże się również szacowana liczba gości. Jakkolwiek na dokładność przyjdzie jeszcze czas, to na wstępie warto ustalić, czy potrzebna będzie wielka sala, czy raczej mniejsza. Jest to bardzo istotne, ponieważ zarówno w przypadku zbyt dużych, pustych przestrzeni, jak i przy ciasnocie zabawa nie jest zbyt udana.

Styl wystroju

Każda para ma jakąś wizje dotyczącą wystroju sali weselnej i stylu całego przyjęcia. Dlatego też warto wybrać takie miejsce, gdzie będzie możliwość wprowadzenia osobistych pomysłów i poprawek. Niektóre ośrodki, takie jak BIANCAS, które wynajmują sale na wesela, mają w tej materii ogromne doświadczenie, ponadto często same oferują elegancki i zgodny z panującymi trendami wystrój. Warto czasami zadać się na czyjąś atrakcyjną propozycję.

Sala i dodatkowe koszty

Wybierając miejsce na wesele, warto dokładnie poznać, co wchodzi w skład oferty i za co naprawdę przyjdzie płacić. Niektóre tego typu miejsca oferują też swoją kuchnię oraz obsługę sali. Wtedy warto sprawdzić menu oraz poznać opinie co do jakości obsługi. Dobrze byłoby, gdyby można było wnieść uwagi dotyczące poszczególnych dań.

Przy rozeznaniu dobrze jest zapytać, czy sala na wesele sąsiaduje z przydatnymi pomieszczeniami np. na osobiste rzeczy gości. Istotny jest również pobliski parking i pokoje gościnne, w których rodzina z daleka mogłaby przenocować.

Po dokonaniu wstępnego wyboru najlepiej jest spotkać się z menadżerem sali lub ośrodka w celu dogadania wszystkich szczegółów. Zazwyczaj takie osoby mają doświadczenie w tych sprawach, więc nawet, jeżeli klienci o czymś zapomną w nawale wrażeń, to menadżer na pewno będzie pamiętał o wszystkich szczegółach.

Przy tej okazji warto zapytać, czy istnieje możliwość dodatkowych atrakcji w obrębie sali lub ośrodka, takich jak na przykład pokaz zimnych ogni czy wypuszczanie lampionów. Najlepiej jednak dokładnie spisać umowę z ujętymi szczegółami.