mieszanki przypraw
16 grudnia 2019

Kategoria:
Gastronomia

Mieszanki dekoracyjne dodawane do potraw

Przyprawy towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Wydobywają smak i aromat potraw, nadają się zarówno do mięs, warzyw jak i napojów. Bez przypraw wiele dań nie byłoby tak smacznych. Jednak oprócz smaku i aromatu, przyprawy mogą również spełniać funkcje dekoracyjne. Danie posypane zdrową i aromatyczną mieszanką dekoracyjną będzie smakowało podwójnie dobrze.

Przypraw używa się niemal do wszystkiego. Różnorodność smaków, kolorów i zapachów sprawia, że sprawdzają się w każdej potrawie. Ciężko wyobrazić sobie życie bez tych podstawowych, takich jak sól i pieprz. Dania orientalne nie smakowałyby tak dobrze bez dodatku curry lub kurkumy.

Zdrowsza alternatywa dla panierki

Różnego rodzaju panierki lub okrasy stosowane do mięs, ziemniaków lub innych warzyw są niezwykle smaczne, jednak zazwyczaj niezbyt zdrowe. Dodają potrawie dodatkowych kalorii i nie raz składają się z produktów, których powinno się unikać, nie tylko będąc na diecie, ale także w  przypadku chorób, takich jak cukrzyca lub nadciśnienie. Może się zdarzyć, że ze względów zdrowotnych będziemy musieli zrezygnować z soli lub pszennych panierek – jak wówczas zastąpić ich smak?

Rozwiązaniem mogą być mieszanki dekoracyjne do potraw. Mogą być równie smaczne co klasyczne panierki, a do tego dużo zdrowsze. Nie zawierają soli ani produktów pochodzenia mącznego. To po prostu smaczne zioła i przyprawy, nadające potrawom wyjątkowy smak i wygląd. Jeśli nie musimy dbać o linię możemy połączyć je z tradycyjną panierką z bułki tartej, tworząc jeszcze bardziej wyjątkowy smak.

Dekoracyjne mieszanki przypraw – z czego się składają?

Mieszanki dekoracyjne to starannie dobrane przyprawy, połączone zgodnie z daną recepturą. Każda z nich może być inna – wszystko zależy od naszego gustu. Możemy wybierać z bogatej oferty smaków. Mieszanka słodko-ostra, korzenna, a może klasyczna czosnkowa? Producenci oferują również gotowe mieszanki naśladujące smaki z różnych części świata. Jeśli sami nie jesteśmy pewni w jaki sposób skomponować zioła i przyprawy, by poczuć smak kuchni włoskiej lub hiszpańskiej, możemy skorzystać z gotowych mieszanek. Duży wybór mieszanek dekoracyjnych znajdziemy na przykład w sklepie Polsmaki w Środzie Wielkopolskiej.

Mieszanki przypraw to również suszone zioła i warzywa, które oprócz walorów smakowych posiadają także właściwości zdrowotne. Starannie skomponowane posypki nie tylko poprawią smak i wygląd dań, ale również pomogą na trawienie. Zioła i przyprawy zawierają wiele cennych związków, wpływających pozytywnie na wygląd i samopoczucie. Dzięki temu każda potrawa będzie wyjątkowa – nie tylko smaczna i estetyczna, ale również zdrowsza.