Maszyny rozbijające w gastronomii
14 sierpnia 2021

Kategoria:
Gastronomia

Maszyny rozbijające stosowane w gastronomii

Prowadzenie gastronomii wymaga nie tylko doskonałej organizacji, ale też stosowania odpowiednich technik pracy, które ułatwią przygotowywanie posiłków. Często wydawanym daniem są potrawy mięsne, dlatego też warto zadbać o to, aby było ono właściwie rozbite. W tym celu wykorzystuje się specjalne maszyny rozbijające. Sprawdź, jakie maszyny do rozbijania stosuje się w gastronomii i jakie dają korzyści.

Kotleciarki do rozbijania mięsa

Rozbijanie mięsa sposobami tradycyjnymi przy użyciu tłuczka jest nie tylko czasochłonne, ale też wymaga dużego wysiłku. Co więcej, ręczne przygotowywanie mięsa nie zawsze umożliwia przygotowanie idealnego kotleta. Niekiedy zdarza się, że mięso się rwie lub ma nieodpowiednią grubość. W celu ułatwienia pracy w gastronomii i odpowiedniego rozbicia mięsa stosuje się kotleciarki.

Kotleciarki są to specjalne urządzenia, służące do rozbijania mięsa. Pozwalają one precyzyjnie rozbić mięso, a dodatkowo zachowują doskonałą jego soczystość i sprężystość. Co więcej, przy użyciu kotleciarek można rozbić różne rodzaje mięsa:

  • drób,
  • wołowinę,
  • wieprzowinę,
  • cielęcinę,
  • baraninę.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych kotleciarek możliwe jest sprawne przygotowanie różnych potraw mięsnych, a także zaoszczędzenie czasu. Jedną ze sprawdzonych firm sprzedających maszyny dla przetwórstwa spożywczego i gastronomicznego jest firma Beck Clip Systems. Oferuje ona najwyższej jakości maszyny rozbijające oraz klipsujące, które sprawdzą się w każdym zakładzie gastronomicznym.

Dlaczego warto korzystać z maszyn rozbijających mięso w gastronomii?

Maszyny rozbijające mięso są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego tłuczka. Nie wymagają dużego nakładu pracy, gdyż samoczynnie przygotowują mięso. Ponadto automatycznie dostosowuje grubość mięsa, zachowując przy tym doskonałą kruchość i soczystość. Decydując się na profesjonalną maszynę do rozbijania mięsa, można też zwiększyć wydajność przygotowywanych posiłków oraz utrzymać najwyższą jakość mięsa.

Co więcej, nowoczesne kotleciarki są skonstruowane w taki sposób, aby zminimalizować hałas podczas pracy, a także zachować maksimum bezpieczeństwa. Często są one wyposażone w czujniki ruchu, które zabezpieczają przed nagłym włączeniem, a dodatkowo są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które zapobiegają korozji. Warto dodać, że nowoczesne kotleciarki mogą być stosowane w różnych zakładach gastronomicznych, firmach cateringowych, a także barach, gdzie niezbędne jest szybkie i bezpieczne przygotowanie produktów mięsnych.