15 marca 2019

Kategoria:
Gastronomia

Leasing ekspresów do kawy. Czy to się opłaca?

Ekspres do kawy jest jednym z kluczowych elementów wyposażenia każdego biura. Wiele osób nie wyobraża sobie dnia, a szczególnie dnia pracy, bez wypicia kilku filiżanek tego energetycznego napoju. Dlatego właściciele firm, którzy liczą się z potrzebami swoich podwładnych, zapewniają im dostęp do małej czarnej o każdej porze dnia. Nie muszą kupować ekspresu – mogą zdecydować się na leasing. Czy leasing ekspresów do kawy to dobre rozwiązanie?

Leasing ekspresów do kawy – podstawowe informacje

Co to jest leasing ekspresów do kawy? Leasing jest formą umowy cywilnoprawnej, na podstawie której jedna strona (leasingodawca) przekazuje drugiej stronie (leasingobiorcy) prawo do korzystania z danej rzeczy (w tym przypadku ekspresu do kawy) na określony czas. W zamian za użytkowanie sprzęt leasingodawca otrzymuje miesięczną opłatę.
Przedmiot umowy nie staje się własnością leasingobiorcy w trakcie ani po upływie okresu trwania umowy. Leasingobiorca jedynie wynajmuje sprzęt i korzysta z niego, a następnie zwraca urządzenie leasingodawcy lub wykupuje go na własność. Czy takie rozwiązanie się opłaca?

Zalety leasingu ekspresów do kawy

Leasing ekspresów do kawy wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim można sprawdzić możliwości urządzenia bez ponoszenia jednorazowego wydatku. Regulujemy jedynie niewielką miesięczną opłatę, w zamian za którą możemy korzystać z ekspresu, otrzymujemy również darmowe usługi serwisowe i bezpłatne szkolenie pracowników w zakresie użytkowania sprzętu. Jeśli sprzęt posiada wadę fabryczną, leasingodawca wymienia go lub naprawia w ramach gwarancji.
Nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów. Wszelkie koszty użytkowania mieszczą się w miesięcznych ratach leasingowych, które nie mają negatywnego wpływu na zdolność kredytową firmy ani jej płynność finansową – podkreśla nasz rozmówca ze sklepu Bicafe.
Zaletą leasingu ekspresów do kawy jest także możliwość wliczenia każdej raty za sprzęt w koszty uzyskania przychodu, co skutkuje obniżeniem podstawy opodatkowania. Naliczony podatek VAT można w całości odliczyć, ponosząc dodatkowe korzyści.
Leasingowanie sprzętu pozwala też na bieżąco dostosowywać się do potrzeb firmy. Początkowo, kiedy zatrudniamy niewielu pracowników, wystarczy niewielki ekspres. Z czasem jednak może się okazać, że małe urządzenie nie wystarcza i zamiast kupowania kolejnego urządzenia – leasingujemy większy ekspres, nie nadwyrężając budżetu firmy.
Warto zapoznać się z ofertą firm, które zajmują się leasingiem ekspresów do kawy i zawrzeć satysfakcjonującą dla obu stron umowę. Pozwólmy się cieszyć naszym pracownikom smakiem świeżo zmielonej kawy!