26 października 2019

Kategoria:
Gastronomia

Kryteria wyboru firmy cateringowej

Wesela, przyjęcia rodzinne i imprezy firmowe – ich istotną częścią jest znalezienie odpowiedniej firmy cateringowej. Niestety nie ma stałego systemu ocen dla usług firm cateringowej, takich jak np. gwiazdki Michelina przyznawane restauracjom, a własną firmę może założyć każdy. Jak wybrać catering by przyjęcie niezapomniane z dobrych powodów?

Organizacja przyjęcia: krótki poradnik

Organizując przyjęcie rodzinne lub firmowe należy:

  • Sporządzić listę oczekiwań, np. czy interesuje nas jedzenie serwowane przy stolikach, bufet, a może food truck lub warsztaty kulinarne?
  • Sporządzić listę gości i ustalić, jakie mają wymagania dietetyczne,
  • Określić budżet – należy pamiętać, że prawie na pewno najdroższą pozycją będzie catering, na którym nie warto oszczędzać, ponieważ dobry catering to „gwiazda” przyjęcia,
  • Wybrać miejsce – biorąc pod uwagę liczbę gości,
  • Ustalić datę i zaprosić wszystkich zainteresowanych,
  • Wybrać najlepszą firmę cateringową, której oferta odpowiada naszym wymaganiom. Warto zwrócić uwagę, że firma, która specjalizuje się w eleganckich kolacjach serwowanych przez kelnerów w liberii, niekoniecznie pasuje do planowanego przyjęcia w ogrodzie i odwrotnie.

Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Podczas planowania przyjęcia szybko przekonujemy się, że lwią część budżetu pochłonie catering warto więc wydać te pieniądze mądrze. Przede wszystkim należy określić jaki zakres usług nas interesuje: czy tylko jedzenie? Czy też będzie potrzebna również zastawa stołowa, obrusy, serwis, a może również stoły, krzesła czy namiot w ogrodzie? Wybierając firmę, której oferta idealnie odpowiada na nasze potrzeby, zaoszczędzimy czas i unikniemy organizacyjnego zamieszania – mówi specjalista z J.B Catering firmy cateringowej spod Warszawy.

Ważną kwestią jest menu. Upewnijmy się, że dana firma cateringowa zatrudnia kucharzy, którzy znają się na potrawach kuchni, która nas interesuje. Należy też upewnić się czy jest możliwość przygotowania dań wegańskich, czy też pozbawionych konkretnych alergenów, jeżeli zachodzi obawa, że niektórzy z gości mają alergie pokarmowe.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? W dobie powszechnej cyfryzacji nikogo nie dziwi szukanie opinii o danej firmie w Internecie. Warto skorzystać z tego rozwiązania, ponieważ, o ile zadowoleni klienci rzadko zamieszczają opinie na temat cateringu, to niezadowoleni prawie zawsze więc czytając o złych doświadczeniach innych damy sobie szanse na uniknięcie organizacyjnej i wizerunkowej porażki. Nie do przecenienia są również osobiste rekomendacje naszych przyjaciół i rodziny. Korzystając z poleceń zadowolonych klientów z pierwszej ręki, nie sposób wybrać źle.