kolacja walentynkowa
30 stycznia 2018

Kategoria:
Gastronomia

Kolacja walentynkowa, czyli jak smacznie spędzić święto zakochanych?

Walentynki – jedyny taki dzień w roku!

14 lutego to taki dzień, w którym wszędzie roi się od serduszek, różu i czerwieni, a zakochani świętują – to w końcu ich czas! Wspólne spędzanie walentynek jest bardzo ważne nie tylko  dla par; zaproszenie tego dnia cichej sympatii na randkę jest ważnym sygnałem zainteresowania. W tym dniu staramy się być wyjątkowo romantyczni, aby wyraźniej niż zwykle pokazać drugiej osobie, jak bardzo jest dla nas ważna.

– W walentynki, inaczej niż na co dzień, możemy pozwolić sobie na przesłodzony, tkliwy romantyzm – mówi przedstawiciel Restauracji Vivandier. – Będzie on zupełnie na miejscu. Na co dzień nie mamy czasu ani sposobności, ale walentynki to dzień czułości i słodyczy. Warto raz w roku stanąć na głowie, aby ta druga osoba poczuła się wyjątkowo.

Wiele osób skrupulatnie planuje walentynki: przygotowuje trasę podróży, kupuje najlepsze miejsca w kinie albo rezerwuje stolik w restauracji. Ile par, tyle sposobów na udane walentynki. Przyjrzyjmy się bardzo popularnej metodzie na randkę: kolacji w restauracji.

Walentynkowa kolacja w restauracji – hit czy kit?

Wielu osobom walentynkowa kolacja w restauracji wydaje się zbyt banalna, sztampowa, oklepana albo za bardzo filmowa, sztuczna. W końcu życie to nie film. Takie osoby szukają więc alternatyw. Czy jednak rzeczywiście romantyczna kolacja we dwoje to nuda i przereklamowany sposób spędzania walentynek?

Uważamy, że nie! Przede wszystkim dlatego, że spędzanie czasu z drugą połówką może być fantastyczne niezależnie od okoliczności. Na to, jak dobrze się bawimy, wpływa przecież przede wszystkim towarzystwo!

Kolejną zaletą kolacji walentynkowej jest właśnie ta filmowość. Decydując się na klasyczną już romantyczną kolację we dwoje, możemy sprawić, że druga osoba poczuje się jak gwiazda. Sprzyjać temu będą: wieczorowe stroje, wykwintne dania, delikatny szum w głowie wywołany odrobiną wyśmienitego wina, a także stylowy wystrój i wyjątkowe traktowanie, jakie oferuje dobra restauracja. Jeżeli chcemy w spokoju porozmawiać, cieszyć się swoją obecnością, a jednocześnie rozpieścić podniebienie i pozostałe zmysły, oczarować i dać się oczarować – kolacja walentynkowa to idealny pomysł.