produkcja spozywcza maszyny
10 września 2021

Kategoria:
Gastronomia

Jakie maszyny są wykorzystywane w przemyśle spożywczym?

Przemysł spożywczy jest branżą wyjątkowo rozbudowaną o wielu specjalnościach. Nic dziwnego, że wymaga specjalistycznych urządzeń i indywidualnych rozwiązań. Projektowanie maszyn dla przemysłu spożywczego, jest tym samym zadaniem wyjątkowo trudnym i odpowiedzialnym. Dowiedz się, jak radzą sobie w tej kwestii specjalistyczne firmy i jakie urządzenia produkują.

Dlaczego indywidualne projektowanie urządzeń spożywczych jest takie istotne?

Projektowanie i budowa urządzeń zwłaszcza dla przemysłu spożywczego wymaga indywidualnego podejścia. Każda bowiem dziedzina produkcji ma określone potrzeby technologiczne. O ile urządzenia uniwersalne nie zawsze spełniają wszystkie oczekiwania klientów, o tyle te produkowane na specjalne zamówieni doskonale przystosowane są do wymogów produkcyjnych. Dlatego firmy spożywcze powinny poszukiwać producentów maszyn, którzy są w stanie przygotować projekt urządzenia dokładnie spełniający ich potrzeby. Jednym z bardziej aktywnych przedsiębiorstw w tej dziedzinie jest producent maszyn i urządzeń Euromontig z województwa podkarpackiego.

Budowa maszyn na zamówienie

Projektowanie i budowa maszyn na indywidualne zamówienie wymaga dużego doświadczenia i wiedzy technologicznej. Kontakt maszyn z żywnością zmusza do stosowania wysokich standardów materiałowych oraz nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dlatego też elementy wykorzystywane do budowy urządzeń dla przemysłu spożywczego muszą być odporne na rdzę i spełniać wysokie wymagania higieniczne. Maszyny spożywcze niezbędne są do wydajnej produkcji żywności w rzeźniach, zakładach przetwórstwa rybnego i mięsnego, w piekarniach i cukierniach, gorzelniach i browarach, młynach, wytwórniach soków i napojów oraz wielu innych przedsiębiorstwach. Najczęściej projektowanymi urządzeniami na indywidualne potrzeby firm są:

  • kotleciarki,
  • krajalnice przemysłowe,
  • maszyny rzeźnicze,
  • formierki,
  • pakowarki próżniowe,
  • maszyny wędliniarskie,
  • klipsownice,
  • masownice próżniowe,
  • naważarki,

Jakie korzyści przynosi współpraca z firmami projektującym urządzania spożywcze?

Specjaliści zajmujący się projektowaniem i produkcją urządzeń dla spożywczych firm przetwórczych nie tylko zajmują się dostarczaniem maszyn, ale również służą doradztwem. Ich wysokie kompetencje pozwalają wspólnie z klientem opracować najlepiej skonfigurowane i przystosowane urządzenia do konkretnej produkcji. Najlepsi producenci maszyn używają jedynie najwyższej jakości części i podzespołów oraz stosują najwyższe standardy jakości i nowatorskie rozwiązania technologiczne.