basen gastronomiczny
12 września 2021

Kategoria:
Gastronomia

Jak wybrać funkcjonalny basen gastronomiczny?

Spośród całego wyposażenia lokalu gastronomicznego, wyróżnić można kilka akcesoriów, mebli i sprzętów, które pełnią w nim szczególną rolę i trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie biznesu bez możliwości korzystania z nich. Basen gastronomiczny jest idealnym przykładem takiego przedmiotu, a dokładnie mebla, który w znacznym stopniu ułatwia pracę lokalu gastronomicznego. Sprawdź, jak wybrać idealny model.

Podstawowe kryteria wyboru basenu gastronomicznego

Jeśli jesteś właścicielem na przykład restauracji albo innego tego typu lokalu bądź osobą, która ma bezpośredni związek z branżą gastronomiczną, to pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, jak niezwykle przydatnym meblem jest basen gastronomiczny, nazywany też zlewem głębokim. W dzisiejszym tekście opowiemy Ci o tym, na co zwracać uwagę, poszukując idealnego modelu takiego zlewu.

Wszystkie osoby, przed którymi stoi wyzwanie znalezienia funkcjonalnego basenu gastronomicznego, powinny pamiętać o kilku kryteriach wyboru takiego mebla. Ważny jest przede wszystkim rozmiar: przecież po to branża gastronomiczna stawia na zlewy głębokie (rezygnując tym samym ze zlewów tradycyjnych), by były one dla niej w pełni funkcjonalne, a dokładnie – odpowiednio duże. Istotne jest, jakie właściwie naczynia są wykorzystywane w danej kuchni, tj. jak duży zlew jest potrzebny, by mogły one swobodnie się w nim zmieścić – mając na uwadze zarówno rozmiar, jak i liczbę używanych naczyń.

Należy też pamiętać o tym, by zlew był wykonany z materiału wykazującego dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne i zapewniającego zlewowi gładką powierzchnię. Baseny mające porowatą strukturę są niepraktyczne: trudno usuwać z nich zabrudzenia, co skutkuje nagromadzaniem się bakterii, a także nieprzyjemnym zapachem wydostającym się ze zlewu. Na przykład producent basenów gastronomicznych Belmag wykonuje zlewy głębokie, wykorzystując w tym celu stal szlachetną gatunku 403 i 404.

Zlewy głębokie na zamówienie

Wybrani producenci zlewów głębokich, tacy jak wspomniana firma Belmag, oferują swoim klientom możliwość wykonania basenu gastronomicznego idealnie dopasowanego do ich potrzeb, a w tym do wymagań podyktowanych przez specyfikę danej kuchni. Dlatego właściciele lokali należących do branży gastronomicznej mogą kupić basen, który ma nie tylko spersonalizowany rozmiar, ale i kształt. Co ważne, tacy producenci mogą na zlecenie klienta wyciąć w zlewie specjalne otwory pod baterię lub pod młynek koloidalny. Dzięki temu klienci mają szansę na kupienie w pełni funkcjonalnego basenu gastronomicznego.