27 marca 2019

Kategoria:
Gastronomia

Jak działają hurtownie warzyw?

Hurtownie warzyw są łącznikiem pomiędzy producentami warzyw, a bezpośrednimi klientami. Produkty oferowane są przez nie w cenach hurtowych, niższych od cen detalicznych, m.in. ze względu na to, że rozkładają się one na dużą ilość sprzedawanego towaru. Hurtowa sprzedaż warzyw wymaga spełniania kilku warunków, aby towar był zawsze najlepszej jakości i świeżości, a dostawa na czas.

Składowanie i transport

Hurtownie warzyw specjalizują się w dostawach świeżych warzyw, które pochodzą ze sprawdzonych upraw. Podpisują umowy z producentami warzyw, a w przypadku hurtowni, które mają w swojej ofercie warzywa pochodzące spoza obszaru kraju, także z importerami. Kierują się przy tym wyborem producentów doświadczonych i spełniających warunki wysokiej jakości produktów.

Szanując czas i pieniądze klientów, hurtownie warzyw nie mogą dopuszczać do opóźnień, ani dostarczać towarów wątpliwej świeżości czy jakości. Mają profesjonalne systemy logistyczne, przywiązują wagę do sposobu składowania i transportu produktów. Posiadają hale składowe wyposażone w agregaty chłodnicze, które dbają o temperaturę przechowywanych towarów. Są to często wynajmowane lub wybudowane specjalnie w tym celu nowoczesne obiekty magazynowe. Znajdują się w miejscach dobrze skomunikowanych, dzięki czemu dostawy od producentów odbywają się sprawnie, a klienci nie mają problemu z odbiorem osobistym zamówień.

Hurtownie warzywne dysponują zazwyczaj własną flotą samochodów dostawczych lub ciężarowych. Pojazdy te muszą być dostosowane do transportu delikatnego towaru, jakim są warzywa. Auta wyposażone są w agregaty chłodnicze i urządzenia monitorowania temperatury.

Jakość oferowanych produktów

Polacy coraz większą uwagę zwracają na zdrowe żywienie, dlatego często sięgają po warzywa pochodzące z lokalnych upraw, od polskich rolników. Jak mówi ekspert z hurtowni MacPol, oferującej sprzedaż warzyw:

Naszymi dostawcami są regionalni przedsiębiorcy, osoby z doświadczeniem. Chętnie przyczyniamy się do rozwoju krajowej gospodarki, wspierając polskich rolników. W naszej ofercie mamy: ziemniaki, cebulę białą i czerwoną, kapustę białą, czerwoną, pekińską, a także buraki, selery, pietruszkę i marchew od dostawców z województwa wielkopolskiego. Sprzedajemy je sklepom, supermarketom i klientom indywidualnym. Na życzenie dostarczamy zamówienia własnym transportem.

Hurtownie często zajmują się również skupem warzyw. W skupach dokonywana jest pierwsza selekcja produktów. Produkty poobijane, z widocznymi śladami szkodników, czy niespełniające norm jakości, są odrzucane. Chcąc dbać o wszystkie strony prowadzonej działalności, hurtownie muszą oferować nie tylko konkurencyjne ceny, ale także doskonałą jakość produktów.