Zestawy sushi
2 czerwca 2021

Kategoria:
Gastronomia

Gotowe zestawy sushi, które są naprawdę dobre!

Kuchnia japońska jest znana na całym świecie. Charakteryzuje się wykorzystywaniem najwyższej jakości produktów, a także zachowywaniem integralności wszystkich składników, aby mogły być jak najlepiej wyczuwalne. Jedno z najbardziej popularnych japońskich dań to sushi. Składa się ono z surowego mięsa ryb bądź owoców morza, ryżu oraz wodorostów nori. Wszystkie osoby, które nie mają czasu na gotowanie lub nie czują się zbyt pewne w kuchni, mogą sięgać po gotowe zestawy sushi. Dlaczego warto je wybierać?

Wartości odżywcze sushi

Jeden z podstawowych składników sushi, czyli ryż, jest przygotowywany z dodatkiem octu ryżowego. Dzięki temu jest bogatym źródłem węglowodanów oraz białka i ma niewielkie ilości tłuszczu. Dodatkowo zawiera witaminy z grupy B i inne cenne składniki mineralne. Ryby wybierane do sushi dostarczają organizmowi kwasy omega – 3 oraz białko i sole mineralne. Ponadto są bogate w witaminy A, E i D, które są niezwykle ważne dla prawidłowego działania organizmu.

Dodatki do sushi, takie jak np. chrzan wasabi oprócz nadania wyrazistego smaku potrawie działają również antybakteryjnie, przeciwzapalnie, a także antynowotworowo. Wybierając gotowe zestawy sushi, można liczyć na dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości żelaza, jodu oraz magnezu, znajdujących się w wodorostach nori. Wszystko to sprawia, że sushi jest nie tylko bardzo smaczną, ale również zdrową potrawą.

Popularne rodzaje sushi

Najstarszym i najbardziej popularnym typem sushi jest nigiri. W przypadku tego rodzaju sushi ryż jest doprawiany octem, aby uzyskać odpowiednią kleistość. Następnie jest formowany w palcach w owalny i podłużny kształt. Czasem dodaje się do niego wasabi, na którym umieszczony zostaje kawałek ryby lub owocu morza. Najpopularniejsze odmiany nigiri przygotowuje się z surowymi bądź wędzonymi rybami. Gotowy zestaw sushi, w którym znajdują się rolki nigiri produkuje Sushi&Food Factor® (możecie je kupić w sklepach, takich jak np. Biedronka, Żabka, Netto. Carrefour, Chara Polska, Polomarket, Auchan, Stokrotka, Intermarche, L’eclerc). Inną popularną odmianą sushi są hosomaki oraz futomaki. Posiadają one charakterystyczną czarną obwódkę. Przygotowuje się je poprzez zawijanie ryżu z różnymi dodatkami w arkusze z glonów nori za pomocą specjalnej maty bambusowej. Powstałą roladkę dzieli się później na mniejsze kawałki. W tego typu sushi znajdują się najczęściej owoce morza i warzywa, takie jak ogórek czy marchewka marynowana.

Dlaczego warto wybierać gotowe zestawy?

Największą zaletą możliwości zakupu gotowego zestawu sushi jest oszczędność czasu. Jeżeli mamy wiele pracy i nie chcemy poświęcać dużo czasu, przygotowując jedzenie, warto sięgnąć po gotowy zestaw. To bardzo dobre rozwiązanie także dla wszystkich tych, którzy są fanami japońskiej kuchni, jednak nie potrafią dobrze gotować. Ponadto wybór gotowego zestawu sushi będzie o wiele tańszą opcją niż zamówienie go w restauracji. Należy pamiętać o tym, że wcale nie musi to oznaczać gorszej jakości produktów, ponieważ obecnie gotowe zestawy sushi są przygotowywane z najwyższej jakości składników.

Sushi to popularne danie, które posiada wielu zwolenników. Jest nie tylko bardzo smaczne, ale także posiada wiele cennych witamin. Coraz bardziej popularne gotowe zestawy sushi stanowią doskonałe rozwiązanie w sytuacji, kiedy chcemy szybko zjeść pyszny i pełnowartościowy posiłek.