sok noni
15 grudnia 2011

Kategoria:
Gastronomia

Gdzie kupić sok noni?

Medycyna naturalna, choć nie ma poparcia u naukowców i przemysłu farmaceutycznego oraz nie jest oficjalnie popierana przez lekarzy, cieszy się niezwykłą popularnością. Wielu ludzi chce po prostu leczyć się lub wspomagać organizm środkami, które nie zostały wyprodukowane na bazie chemikaliów.

Niektóre rośliny rzeczywiście mają niezwykłe właściwości – poprawiają wydolność organizmu, regulują sen, pomagają w koncentracji, chronią układ odpornościowy, mają działanie antydepresyjne, regenerują organizm, poprawiają kondycję skóry i włosów. Jedną z takich naturalnych substancji leczniczych, która łączy wszystkie te właściwości, jest sok noni. Gdzie kupić ten cudowny środek?

Sok noni można kupić głównie w aptekach, sklepach zielarskich i z ekologiczną żywnością. Najłatwiej jednak zamówić go w którymś ze sklepów internetowych, w aptekach internetowych, na stronach producentów lub u bezpośrednich dystrybutorów. Wyszukanie firmy dostarczającej noni usytuowanej w pobliżu naszego miejsca zamieszkania nie powinno nam sprawić kłopotu. Wstukajmy w wyszukiwarkę sekwencję słów: sok noni gdzie kupić i miejsce zamieszkania (lub nazwę większego miasta w okolicy, jeśli mieszkamy na wsi), a po kilku sekundach znajdziemy wiele miejsc oferujących sok noni. Internet dlatego jest dobrym miejscem, gdzie można kupić ten środek, ponieważ nie tylko daje nam możliwość wyboru producenta bez ruszania się z domu (a więc jest niezwykle wygodny), ale także daje nam możliwość porównania cen produktów. Możemy więc bez trudu odnaleźć sklep z sokiem noni, gdzie można go kupić najtaniej.

Warto przed zakupem zapoznać się z informacjami dotyczącymi właściwości soku noni i sposobu stosowania zawartymi na stronach internetowych dystrybutorów i producentów. Szczególnie istotna jest informacja o ateście Instytutu Żywności i Żywienia, który stanowi pewną gwarancję, że zakupiony przez nas produkt będzie autentyczny, skuteczny i bezpieczny dla naszego zdrowia. Lepiej unikać kupowania soku noni z niepewnego źródła. Pamiętajmy, że chodzi nie tylko o nasze pieniądze, ale przede wszystkim o zdrowie. Produkt, który ma wspomagać nasz organizm i wpływać na nasze zdrowie musi być bezpieczny.

Naukowcy nie są zgodni co do skuteczności terapii sokiem noni – niektórzy postrzegają ten środek jako toksyczny i szkodliwy, zwłaszcza dla wątroby, inni natomiast dysponują wynikami badań, które temu zaprzeczają. My polecamy zachować zdrowy rozsądek przy jego spożywaniu – jeśli czujemy, że po dłuższym czasie spożywania soku z naszym organizmem dzieje się coś niedobrego (odczuwamy ucisk i wzdęcia w okolicach wątroby), odstawmy go. Może też okazać się, że dzięki noni czujemy się doskonale i odczuwamy rzeczywistą poprawę stanu zdrowia – wtedy dla bezpieczeństwa wystarczy trzymać się zaleceń producenta dotyczących dawkowania, a zdrowiu naszej wątroby raczej nie powinno nić zagrażać. Tak jak podczas przyjmowania każdego leku czy suplemetu diety powinniśmy po prostu uważnie obserwować reakcje naszego organizmu.