face cooking
23 stycznia 2021

Kategoria:
Gastronomia

Face cooking – na czym polega idea gotowania na żywo?

Face cooking to idea gotowania na żywo, która łączy w sobie rozrywkę z nauką kulinarną. Stwarza ona nieograniczony dostęp do różnych przepisów kulinarnych, a także daje możliwość poznania trików kuchennych najlepszych kucharzy. Moda na gotowanie bardzo się rozwija, o czym świadczą m.in. wciąż otwierające się nowe restauracje, liczne programy kulinarne oraz książki sprzedające się w milionach egzemplarzy. Właśnie z tego powodu wzrosło również zainteresowanie gotowaniem na żywo. Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Zalety face cooking

Kilka lat temu gotowanie było zwykłym obowiązkiem każdej pani domu. Obecnie sytuacja diametralnie się zmieniła – coś, co kiedyś było normalnym zajęciem, teraz stało się pasją, a nawet stylem życia. Popularność Internetu oraz programów TV spowodowała, że zwiększył się dostęp do wielu przepisów kulinarnych oraz produktów z całego świata. Pasjonaci gotowania nieustannie chcą się szkolić i pogłębiać swoją wiedzę. Gotowanie na żywo stanowi więc nie tylko atrakcję, ale także daje możliwość nauki od profesjonalnych kucharzy.

Face cooking zyskało na dużej popularności przede wszystkim dzięki wielu zaletom, jakie oferuje. Wprowadzenie live cooking’ u do restauracji lub na imprezach firmowych potrafi przyciągnąć tłumy. Kucharze wiedzą, w jaki sposób zainteresować klientów talentem przygotowywania wykwintnych potraw. Gotowanie na żywo to nie tylko to, co widzi się na talerzu, ale również cała otoczka wydarzenia, która sprawia, że gotowanie to czysta radość, a potrawy smakują jak nigdy dotąd.

Dlaczego face cooking to dobre rozwiązanie?

Idea gotowania na żywo to doskonały sposób na urozmaicenie spotkań towarzyskich oraz wydarzeń firmowych. Dzięki profesjonalnym kucharzom można obserwować cały proces przygotowywania dania od początku, aż do końca. W ten sposób istnieje okazja poznania tajników gotowania, których nie da się nauczyć z książek.

Jak mówi ekspert prowadzenia eventów z Agencji Personal Reactor oferującej face cooking: Dużą popularnością cieszą się w ostatnich latach pokazy face cooking’u w firmach. Jest to znakomita okazja do tego, aby scalić grupę pracowników i przekazać im niezbędną wiedzę. Degustacja po szkoleniu działa motywująco na uczestników i pozwala na uzyskanie pożądanej atmosfery.

Decydując się na przeprowadzenie pokazu face cooking’u, należy skorzystać jedynie z profesjonalnych agencji oferujących takie usługi. Wykwalifikowani kucharze o dużej wiedzy kulinarnej i ze zdolnościami pozwalającymi na budowanie zespołu to gwarancja udanej imprezy firmowej.