4 kwietnia 2019

Kategoria:
Gastronomia

Eleganckie restauracje na Śląsku

Odkrywanie Śląska od kuchni to czysta przyjemność. Eleganckie restauracje kuszą smakami i aromatami. Tradycje kulinarne mają się tu lepiej niż w niejednym innym zakątku naszego kraju. Śląskie potrawy przygotowywane są według znanych od lat receptur i  z najwyższej jakości składników. Wysoki poziom śląskich restauracji oraz klimat tych miejsc – to powody, dla których warto je odwiedzać. Są także idealnym miejscem na zorganizowanie eleganckiego obiadu lub przyjęcia, czy imprezy firmowej.

Tradycja i jakość

Województwo śląskie słynie z dobrej kuchni. Niewielu zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak bardzo jest ona różnorodna. Wpływy czeskie, austriackie, niemieckie, czy żydowskie – wszystko to zostawiło swój ślad i sprawiło, że jest to jeden z najciekawszych kulinarnie regionów Polski. Śląskie restauracje łączą w sobie tradycję i jakość, obok której nie można przejść obojętnie. Kuchnia śląska to nie tylko rolada z kapustą i gumiklejzami, czyli śląskimi kluskami, tradycyjnie podawane na niedzielny obiad. Mimo swej prostoty, jest tak naprawdę istną kopalnią smaków, których po prostu trzeba spróbować.

Najlepsze restauracje na Śląsku przyciągają swoją ofertą nie tylko stałych bywalców z okolic, ale także turystów, pragnących poznać regionalne smaki. Część z lokali włączono do szlaku kulinarnego Śląskie Smaki, stworzonego przez Śląską Organizację Turystyczną w 2012 roku w celu ochrony i promowania dziedzictwa kulinarnego województwa śląskiego. Skupia on restauracje i lokale gastronomiczne serwujące tradycyjne dania regionalne i spełniające warunek autentyczności tradycyjnych receptur.

Elegancja i komfortowe warunki

Nawet restauracje, które szczycą się fantastycznym podejściem do tradycyjnej kuchni, muszą iść z duchem czasu i wychodzić do klientów z jak najlepszą ofertą. W wielu z nich będziemy więc mieli możliwość zorganizowania eleganckiego bankietu, wesela, czy imprezy firmowej.

Ciekawe wnętrza, wyjątkowe menu, atrakcje dla dzieci i idealne warunki dla firm – to tylko część naszych możliwości. Mamy jedną z najpiękniejszych sal bankietowych w okolicy, idealną na duże imprezy typu: wesela, bale, bankiety, dancingi, studniówki, szkolenia, imprezy firmowe i integracyjne, jak i na kameralne uroczystości okolicznościowe i rodzinne – chrzciny czy komunie. Zapewniamy także eleganckie pokoje noclegowe oraz dwa apartamenty. – zapewnia specjalista kuchni śląskiej z Zajazdu Hetman w Lgocie Murowanej na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, eleganckiej restauracji, która także wpisana jest na listę szlaku kulinarnego Śląskie Smaki.

Śląskie restauracje, to także często kompleksy, w których bez problemu zorganizować można wyjątkowy wyjazd służbowy. Dysponują nowoczesnymi salami konferencyjnymi, które dzięki profesjonalnemu wyposażeniu umożliwia sprawne przeprowadzanie spotkań.

Tego możemy być pewni – śląskie restauracje stawiają na tradycję, ale i na nowoczesność.