Domowy obiad
12 marca 2022

Kategoria:
Gastronomia

Domowe obiady na miejscu i na wynos w Gnieźnie

Gniezno to miasto, do którego chętnie przyjeżdżają turyści. Jest to jedna z najważniejszych lokalizacji w Wielkopolsce. To siedziba Prymasa i miejsce związane z legendą o Lechu. Możesz znaleźć tu wiele zabytków. Po zwiedzaniu jednak możesz być głodny, dlatego warto znać restauracje, gdzie możesz otrzymać smaczne, domowe obiady na miejscu i na wynos.

Zabytki w Gnieźnie

Większość turystów wędrówkę po Gnieźnie rozpoczyna od starego miasta. Leży ono na Wzgórzu Panieńskim, czyli jednym z siedmiu, na których rozpościera się całe miasto. Obecny wygląd starówka tej dawnej stolicy Polski uzyskała po pożarze w 1819 r.

Niewątpliwie jedną z najbardziej rozpoznawalnych katedr w naszym kraju jest właśnie ta Gnieźnieńska. Jest to bardzo ważne dla Polaków miejsce, które jest związane z powstaniem kraju. Pierwszą świątynię w tym miejscu zbudował Mieszko I i tutaj najprawdopodobniej złożono ciało Świętego Wojciecha. Kościół był kilkakrotnie niszczony i odbudowywany.

Większość turystów jednak przyjeżdża do katedry zobaczyć słynne Drzwi Gnieźnieńskie, które są arcydziełem romańskiej sztuki odlewniczej. Przedstawiono na nich 18 scen z życia świętego Wojciecha. Można tutaj oglądnąć podziemia z przewodnikiem, a także wejść na taras widokowy.

Warto również zobaczyć kościół Świętego Jerzego, Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny i Świętego Antoniego, a także pomnik Bolesława Chrobrego. Po wycieczce większość osób jest głodna, dlatego szuka restauracji lub miejsca oferującego dania na telefon i na wynos, aby zregenerować siły.

Gdzie turyści mogą zjeść smaczne posiłki?

Jednym z miejsc, które oferuje przepyszne posiłki w Gnieźnie na telefon i na wynos jest Gościniec w Dolinie. Pensjonat ten położony jest w samym środku szlaku piastowskiego, dlatego po wycieczce po mieście możesz się tam udać i posilić.

Kucharze proponują pyszne domowe posiłki, które przygotowane są ze świeżych lokalnych produktów. Dodatkowo restauracja i hotel mieszczą się w zabytkowym budynku, którego pierwsze zdjęcia w kolekcji pochodzą z 1903 roku.

W menu obecne są zarówno dania mięsne jak i wegetariańskie, dlatego każdy znajdzie tu coś dla siebie. Z kolei osoby, dla których liczy się czas, mogą zamówić dania na telefon oraz na wynos. Zapakowany bezpiecznie posiłek będzie można zjeść w pokoju hotelowym, w trasie lub podczas pieszego zwiedzania okolicy. Kuchnia, jaką oferuje Gościniec w Dolinie, jest różnorodna i smaczna. Serwuje nie tylko obiady, ale również kolacje i śniadania. Wystarczy złożyć zamówienie telefonicznie i przyjechać o umówionej porze po posiłek.