28 stycznia 2019

Kategoria:
Gastronomia

Dobra restauracja w Toruniu. Gdzie jej szukać?

Kiedy podróżując po Polsce, trafiamy do nieznanego nam miasta, zazwyczaj największym wyzwaniem jest znalezienie dobrej restauracji. Często zasięgamy opinii znajomych, sprawdzamy opinie w portalach internetowych lub czytamy blogi kulinarne. Dziś spróbujemy znaleźć coś w Toruniu. Jakimi kryteriami się kierować, żeby znaleźć niebanalne miejsce z dobrym jedzeniem?

Atrakcyjna lokalizacja

Zazwyczaj szukamy miejsc z dogodną lokalizacją, takich, przy których uda się spokojnie zaparkować, a jeszcze chętniej po smacznym posiłku przespacerować. Idealnie jest jeśli mieszczą się na Starym Mieście, czy w innej lokalizacji blisko atrakcji turystycznych. A już zupełne szaleństwo, jeśli restauracja ma swój własny ogródek, ale nie przy ruchliwej ulicy, tylko na zacisznym dziedzińcu czy we własnym ogrodzie.

Autorskie menu

Szefowie Kuchni w dobrych restauracjach starają się zaproponować gościom swoje autorskie menu. W końcu to jeden z głównych powodów jadania poza domem: próbowanie potraw, których nie bylibyśmy w stanie sami przygotować. Obecnie bardzo popularny jest powrót do tradycyjnej kuchni polskiej i podawanie jej potraw w niespotykanej, nowatorskiej formie. O takich oczywistościach jak świeże, sezonowe czy lokalne produkty nie będziemy już nawet wspominać.

Wystrój wnętrz

Od zawsze wiadomo, że jada się nie tylko ustami. Zapach potrawy, czy to, jak wygląda ma wcale nie mniejsze znaczenie niż jej smak. Dotyczy to również wystroju wnętrza, w którym przychodzi nam jeść. Cenione są bardzo wnętrza niebanalne, dające wrażenie harmonii, spokoju i czystości.

Profesjonalna obsługa

Aż trudno uwierzyć ilu restauratorów zapomina, że uprzejmy i profesjonalny personel to w dzisiejszych czasach konieczność. Obsługa kelnerska powinna znać wszystkie szczegóły serwowanego menu, umieć odpowiedzieć na wszelkie pytania klientów, a w razie potrzeby również doradzić wybór dania. Tworząc miłą przyjazną atmosferę, pracuje nie tylko na swój napiwek, ale również na renomę restauracji.

W Toruniu, kierując się powyższymi kryteriami, wybór zawęził się nam do kilku restauracji. Tym razem zachęceni dobrymi opiniami na jednym z portali, postanowiliśmy odwiedzić Róże i Zen na Starówce, oddaloną 100 m od pomnika Kopernika. Opinie nie były wcale przesadzone. Duże, przestronne wnętrza zapraszają do środka, ale my radzimy skorzystać z magicznego wręcz ogródka na dziedzińcu. Mury ze starej cegły oplecione winobluszczem tworzą niesamowitą atmosferę. Jedzenie przepyszne, obsługa doskonała – zajrzymy tu jeszcze nie raz w naszych podróżach.