2 sierpnia 2020

Kategoria:
Gastronomia

Dlaczego warto skorzystać z cateringu na imprezy okolicznościowe.

Imprezy okolicznościowe definiujemy jako imprezy o uroczystym charakterze, które wydawane są z jakiejś ściśle określonej okazji. To przede wszystkim przyjęcia rodzinne, koleżeńskie i oficjalne przyjęcia w rodzaju firmowych spotkań, kongresów, seminariów itp. Niezależnie od tego, z jakiej okazji przygotowujemy imprezę okolicznościową, warto rozważyć skorzystanie z usług firmy, która oferuje catering, czyli przygotowywanie i dostarczanie gotowych potraw. Jakie są największe zalety korzystania z cateringu przy okazji organizowania imprez?

Szeroki wybór dań w rozsądnych cenach

Kiedy organizujemy imprezę okolicznościową, zależy nam na tym, by proponowane przekąski, przysmaki, dania i napoje były smaczne dla wszystkich gości – w związku z tym bardzo rzadko ograniczamy się wyłącznie do jednej pozycji z każdej kategorii w menu. Firmy, które profesjonalnie zajmują się cateringiem na imprezy okolicznościowe, czyli przede wszystkim restauracje i lokale typu bistro, najczęściej dają nam szeroki wybór dań w rozsądnych cenach. Kto choć odrobinę śledzi rynek produktów spożywczych, ten z pewnością zauważa, jak ich ceny w detalu idą w górę. Co z tego wynika? – Jeszcze pewien czas temu powiedzielibyśmy, że to paradoks, tymczasem dziś niemalże standardem staje się fakt, że zamówienie cateringu na imprezę okolicznościową (nawet mniejszą, rodzinną) opłaca się bardziej niż przygotowywanie przekąsek i potraw własnoręcznie.

Komfort i oszczędność czasu

Poza oszczędnością w sensie finansowym catering na imprezę to także oszczędność czasu. Jak mówią nam przedstawiciele Bistro Lemoniada ze Zgierza, nawet osoby, które lubią gotować dla siebie, po organizacji imprezy często czują się po prostu zmęczone nadmiarem obowiązków lub nie mają czasu na przygotowanie wszystkiego na 100%. Przygotowywanie imprezy na własną rękę to też w końcu nie tylko gotowanie, to też później masa zmywania i sprzątania. Gdy zdecydujemy się skorzystać z cateringu na imprezę okolicznościową od fachowców, możemy liczyć też na wynajęcie wszelkich niezbędnych podczas imprezy sprzętów (zastawa, sztućce, nakrycia, podgrzewacze itd.) i ich odbiór – wówczas po imprezie niemalże „posprząta się samo”. Firma cateringowa odbierze od nas sprzęty tak, jak pozostawimy je po imprezie i na własną rękę zadba o ich umycie.

Można więc śmiało powiedzieć, że catering na imprezy okolicznościowe to przede wszystkim ciekawe menu, przemyślane i dobrze przygotowane dania i przekąski, a przy tym rozwiązanie wygodne, pewne, zapewniające nam komfort i oszczędność czasu.