grill
22 marca 2018

Kategoria:
Gastronomia

Dlaczego warto kupić grill gazowy?

 Okres wiosenno-letni wielu Polakom kojarzy się przede wszystkim z sezonem grillowym. Warto przygotować się do niego zawczasu inwestując w solidnego grilla. Od jakiegoś czasu tradycyjne grille węglowe coraz częściej ustępują miejsca grillom gazowym. Dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

Łatwe rozpalanie i użytkowanie

Podstawową zaletą grilla gazowego jest fakt, że można je bardzo łatwo rozpalić – wystarczy podłączenie zbiornika z gazem, czyli butli bądź tzw. kartridża (zwanego również nabojem) i przekręcenie kurka uruchamiającego zapłon, a już po około kwadransie można na ruszcie położyć pierwsze porcje mięsa. Nie ma potrzeby używania rozpałek, rozdmuchiwania żaru ani pilnowania, żeby brykiety nie spalały się zbyt intensywnie – każdy grill wyposażony jest w termometr, na którym możemy w każdej chwili sprawdzić temperaturę wewnątrz urządzenia i w razie potrzeby zmniejszyć lub zwiększyć płomień. Wykorzystanie gazu eliminuje również potrzebę dokładania brykietu, czyli czynności, która sprawia największe problemy podczas trwającego kilka godzin grillowania – uzupełnienia paliwa w zwykłym grillu węglowym jest niewygodne i może prowadzić do ubrudzenia mięsa na ruszcie pyłem węglowym. Na koniec dobra informacja dla osób, które nie cierpią sprzątania popiołu po brykietach – problem ten w ogóle nie dotyczy grilla gazowego.

Duża powierzchnia gotowania

Grille gazowe zwykle posiadają większą powierzchnie rusztu, niż grille węglowe – dodatkowo wyposażone są one w ruszty na kilku poziomach. Z jednej strony pozwala przyrządzić większe ilości potraw, z drugiej strony przytrzymują gotowe danie na wyższym poziomie możemy utrzymać jego temperaturę przez dłuższy czas.

Bezpieczeństwo

Wysokiej jakości grille, takie jak produkty marki Broil King, które znajdziemy w ofercie firmy Impet, to produkty odznaczające się najwyższym poziomem bezpieczeństwa, nie stwarzające żadnego zagrożenia dla osób przebywających w ich pobliżu. Wyposażone są one we wszystkie rozwiązania niezbędne do tego, żeby nie dopuścić do ulatniania się gazu bądź rozprzestrzeniania ognia.

Wszechstronność

Łatwa kontrola nad temperaturą grilla gazowego sprawia, że urządzenia to idealnie sprawdzi się nie tylko do pieczenia kiełbasy bądź karkówki – możemy na nim przyrządzić bardzo wiele dań, w zależności od naszej kulinarnej inwencji i gustu. Warto pamiętać, że grill gazowy nie wytwarza drażniących spalin, które z jednej strony wpływają na smak przygotowywanych potraw, a z drugiej mogą przeszkadzać sąsiadom – z tego powodu grilla gazowego możemy używać nawet na balkonie w bloku. Co więcej – jest to urządzenia całoroczne, możemy z niego bez problemu korzystać nawet w zimie.