Danie z kaczki
19 września 2021

Kategoria:
Gastronomia

Czym wyróżniają się kaczki Mulard?

Jedną z najbardziej popularnych odmian mięs na stole jest drób. Przez wielu ekspertów jest ono uznawane za najzdrowsze. Wspomina się, że powinno ono w całości zastąpić wieprzowinę oraz wołowinę. Do drobiu zalicza się między innymi kury oraz kaczki. Ich mięso można przyrządzić na wiele sposobów, więc każdy znajdzie dla siebie ulubioną formę posiłku wykonanego z ich części lub podrobów.

Dlaczego warto jeść drób?

Podstawowym powodem, dla którego warto zastąpić wieprzowinę oraz wołowinę drobiem jest niska zawartość tłuszczu. Dzięki temu stanowi ono podstawę dla osób chcących zmniejszyć masę ciała. Badania wykazują, że spożywanie mięsa kurczaka, kaczki czy gęsi sprawia, że obniża się poziom cholesterolu.

Białe mięso jest podstawą diety osób uprawiających zawodowo sport. Stanowi ono bardzo dobre źródło białka, które jest wymagane do budowy masy mięśniowej człowieka. Drób dostarcza także wiele mikroskładników takich jak witaminy A, B1, B2, PP, a także cynk, fosfor, żelazo czy magnez. Pozwala ono również usunąć nadmiar wody z organizmu i poprawia wygląd skóry oraz włosów.

Czym wyróżniają się kaczki Mulard?

Kaczki Mulard charakteryzują się specyficznym upierzeniem (mają białe lub biało-czarne pióra i pomarańczowe nogi) oraz rozbudowanym tułowiem. Aż jedna czwarta ich masy ciała pochodzi z mięśni piersiowych. Mogą osiągnąć wagę nawet do 7 kilogramów. Samice są trochę mniejsze, a ich mięso jest bardziej tłuste. Rosną one wolniej niż kaczki piżmowe, jednak szybko i dobrze się opierzają.

Bardzo ważny jest sposób ich karmienia. Kaczki Mulard negatywnie reagują na pożywienie, które jest niskiej jakości. Od około drugiego miesiąca życia podaje się im mieszankę zbożową oraz dodatki mineralne, które konieczne trzeba aplikować w osobnym korytku.

Gdzie można kupić kaczki Mulard?

Podczas zakupu kaczek z hodowli należy mieć pewność ich stanu zdrowia oraz warunków, w jakich dorastały. Głośno jest o karmieniu ptactwa domowego antybiotykami, co ma powodować zwiększenie masy mięśniowej drobiu. Dlatego warto zwrócić się do renomowanej firmy, jak na przykład Firma Drobiu Kamil Marchewka.

Sprzedaż kaczek Mulard rozpoczyna się po ukończeniu przez nie pierwszego tygodnia życia. Ma się wtedy pewność co do ich stanu zdrowia. Ubój natomiast przeprowadza się po trzecim miesiącu ich przyjścia na świat. Przeciętnie z jednej kaczki można uzyskać tuszkę ważącą około dwóch kilogramów.