dieta pudełkowa
28 października 2021

Kategoria:
Gastronomia

Czy dieta pudełkowa jest opłacalna?

Diety pudełkowe stają się coraz bardziej popularne. Po pierwsze, pomagają trzymać kalorie pod kontrolą bez konieczności ich liczenia, po drugie zdejmują obowiązek planowania posiłków i ich przygotowywania. Są bardzo wygodnym wyjściem dla osób, które chcą dbać o zdrowie, ale nie mają zbyt dużo czasu na gotowanie. Pytanie tylko, czy dieta pudełkowa jest opłacalna?

Czy dieta pudełkowa się opłaca? Wybierz mądrze

Korzystanie z cateringów dietetycznych jest z całą pewnością wygodne, ale czy się opłaca? Odpowiedź na to pytanie może być różna i zależy od kilku czynników. Dopiero po uwzględnieniu ich wszystkich, będziesz w stanie sam ustalić, czy warto zdecydować się na dietę pudełkową, czy nie.

Ogromne znaczenie ma na przykład to, jaką firmę wybierzesz. Rozbieżność cen bywa naprawdę duża. Na przykład Szczeciński Catering dietetyczny udostępnia całodniowe wyżywienie już od kwoty 31,29 zł, ale w wielu innych miejscach za dzień żywienia trzeba zapłacić powyżej 50 zł przy takiej samej kaloryczności i liczbie dni. Jak widać, różnica jest znacząca.

Ile wydajesz na jedzenie?

Żeby stwierdzić, czy opłaci Ci się zdecydować na catering dietetyczny, musisz policzyć, ile wydajesz na jedzenie w ciągu dnia. Weź pod uwagę:

  • średnie dzienne wydatki na jedzenie – składniki, które kupujesz na posiłki główne oraz przekąski;
  • prąd/gaz – ile wydajesz na pieczenie lub gotowanie.

To będzie dość uproszczona kalkulacja, bo przecież gotowanie wymaga też kupowania co jakiś czas garnków i różnych przyborów kuchennych. Jednak nawet bez uwzględniania tego rodzaju wydatków, dzienne koszty wyżywienia mogą Cię zaskoczyć.

Opłacalność to więcej niż pieniądze

Zapewne zgodzisz się, że pojęcie opłacalności obejmuje więcej niż tylko kwestie finansowe. Oprócz nich dobrze jest uwzględnić też czas. Pomyśl, ile możesz go zaoszczędzić, jeśli nie będziesz musiał planować posiłków, liczyć kalorii, chodzić na zakupy i gotować? Tym, czego zdecydowanie najczęściej nam brakuje, jest właśnie czas.  To właśnie ta oszczędność dla wielu jest najważniejsza i to z jej powodu wiele osób decyduje się na dietę pudełkową.

W grę wchodzi też ogromna wygoda. Decydując się na korzystanie z usług cateringu dietetycznego, nie musisz się martwić się proporcje składników odżywczych i ich kaloryczność. Jeśli masz jakieś alergie albo nietolerancje pokarmowe, nie musisz czytać etykiet, żeby upewnić się, że dany produkt nie zawiera szkodzącej Ci substancji. Po prostu wybierasz dietę dostosowaną do swoich potrzeb. Dieta pudełkowa nie tylko się opłaca, ale też pomaga oszczędzać czas i jest bardzo wygodna.